فروش و تعمیر آب گرمکن

فروش و تعمیر آب گرمکن

5/5 - (1 امتیاز)

آبگرمکن نسل قدیمی پکیج است که فقط یک کار و آن هم تامین آب گرم مصرفی منزل و محیط های مختلف را بر عهده دارد. البته با وجود گستردگی پکیج ها، هنوز هم از آبگرمکن استفاده می شود، اما در چه محیط هایی؟

در اینجا قصد داریم ضمن معرفی آبگرمکن و نحوه کار آن، شما را با مزایای این سیستم گرمایشی و البته نحوه خرید آن آشنا کنیم.

انواع آبگرمکن

در حالت کلی آبگرمکن ها دارای ئدو نوع هستند. یکی آبگرمکن های نوع مستقیم و دیگری آبگرمکن های نوع غیر مستقیم.

هر کدام از این دسته ها نیز انواع مختلفی دارند که به معرفی آنها می پردازیم.

آبگرمکن های نوع مستقیم:

آبگرمکن های نفتی، گازی و الکتریکی در دسته آبگرمکن های نوع مستقیم قرار دارند. در تمامی مدل های این نوع آبگرمکن، منبع انرژی دستگاه داخل آن تعبیه شده است.

آبگرمکن های نوع غیر مستقیم:

آبگرمکن های دو جداره، خورشیدی، کویلی از دسته آبگرمکن های نوع غیر مستقیم هستند. در این نوع آبگرمکن ها منبعی که انرژی تولید می کند در داخل دستگاه نیست و مثلا مانند موتور خانه در فضایی دیگر قرار می گیرد.

 

فروش و تعمیر آب گرمکن
معرفی اجزای داخلی پکیج و عملکرد آنها

 

نحوه کارکرد آبگرمکن گازی

منبع سوختی این آبگرمکن ها، گاز شهری یا کپسول است. ترموستات مهم ترین بخش این آبگرمکن هاست که اگر به طور درست کار نکند باعث افزایش دما و فشار خواهد شد.

شیر اطمینان جز دیگر این آبگرمکن هاست که در صورت درست کار نکردن ترموستات، وظیفه دارد فشار دستگاه را متعادل کند.

شیر پیلوت در آبگرمکن گازی باعث روشن ماندن شعله کوچک شده و اگر این شیر نباشد فضای داخل آبگرمکن با گاز پر می شود و احتمال انفجار داخل آن وجود خواهد داشت.

 

آبگرمکن الکتریکی

مهم ترین ویژگی ها آبگرکن الکتریکی این است که به دلیل استفاده نکردن از سوخت هایی مانند گاز و نفت، آلودگی ندارد و باعث کاهش چشمگیر هزینه ها می شود.

در این دستگاه وقتی دما به اندازه تعیین شده رسید، ترموستات جریان برق را قطع خواهد کرد. در دستگاه مذکور کنترل دما بر عهده ترموستات است و اگر دما از حد معین شده و مناسب بالاتر برود، المنت خاموش شده و اگر دما پایین تر از میزان تعیین شده شود، المنت روشن می شود.

 

مزایای استفاده از آبگرمکن ها

آبگرمکن ها به دلیل سادگی در طراحی و قطعات استفاده شده، احتمال کمترین خرابی را دارند و عمر مفید طولانی دارند، ضمن اینکه وجود مدل های دیواری و مخزن دار امکان این را فراهم کرده تا مشتریان با توجه به محیطی که قرار است از آن استفاده کنند، انتخابی مناسب داشته باشند.

مدل های مخزن دار به دلیل ذخیره آب در مخزن تعبیه شده، در ساختمان هایی که با قطعی و یا افت فشار آب مواجه هستند گزینه بسیار مناسبی می باشند.

 

نحوه کار آبگرمکن دیواری

نسل قدیمی آبگرمکن ها، نوع مخزن دار آنهاست که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد. اما آبگرمکن های دیواری دیگر مخزنی برای ذخیره آب ندارند و آب را بلافاصله بعد از باز شدن شیر گرم کرده و به بخش مورد نظر ارسال می کنند.

برای انجام این کار یک کویل از یک سر به لوله ورودی آب سرد و از سوی دیگر به لوله خروجی آب گرم متصل است. آب سرد وارد آبگرمکن می‌شود و از کویل یا لوله‌های فلزی که داخل آبگرمکن قرار دارد عبور می‌کند.

مشعل گازی در زیر لوله ها قرار دارد، با گرمایی که شعله آن تولید می‌کند لوله‌ها را گرم کرده و درنتیجه دمای آب درون لوله‌ها نیز بالا می‌رود. در بعضی مدل‌ها هم کویل توسط انرژی الکتریکی داغ شده و آب را گرم می‌کند.

 

در خرید آبگرمکن به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

فروش و تعمیر آب گرمکن

 

آبگرمکن را متناسب با فضای مد نظر انتخاب کنید: در واقع باید بین متراژ محیط مد نظر و توان آبگرمکن انتخابی تناسبی وجود داشته باشد. برای مثال در آشپزخانه کوچک از آبگرمکن خیلی بزرگ نباید استفاده کرد. چون هم جای بیشتری را اشغال می کند و هم نیاز به توان بالای آن برای یک حجم خانگی نیست.

  • حداقل مصرف انرژی: به علامت های مصرف انرژی آبگرمکن توجه کنید و کم مصرف ترین را انتخاب کنید. به هر حال رقم های قبل شما باید قدری کنترل شوند.
  • کیفیت: برچسب انرژی روی تمام آبگرمکن‌های دیواری لازم است چون نشان دهنده کیفیت محصول است. علاوه بر این تایید سازمان‌های معتبر داخلی و خارجی مانند استاندارد کیفیت اروپا نشان دهنده کیفیت بالای دستگاه است.
  • خدمات پس از فروش: مهم است که پس از خرید با شرکت سازنده در ارتباط باشید و در صورت نیاز به تعمیر و سرویس از شرکت مربوطه کمک بگیرید.

 

برخی از مشکلات رایج آبگرمکن دیواری

در ادامه برخی از رایج ترین مشکلات آبگرمکن های دیواری که مشتریان در تماس با ما مطرح می کنند را آورده ایم:

  • جرقه نزدن الکترود جرقه زن
  • روشن نشدن شمعک
  • خاموش شدن شمعک
  • کوتاه و زرد رنگ بودن شعله شمعک
  • روشن نشدن مشعل با وجود باز بودن شیر آب گرم
  • تاخیر در روشن شدن مشعل پس از باز کردن شیر آب گرم

 

تعمیر آبگرمکن

تعمیر بخش ها و قطعات خراب شده انواع آبگرمکن نیاز به مهارت و تخصص لازم دارد. پس در صورت بروز مشکل بدون دستکاری اجزای آبگرمکن با کارشناسان قاصدک سرویس تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید و در صورت نیاز تعمیرکاران به محل شما فرستاده شوند.

این نکته را در نظر بگیرید که شما می‌توانید با سرویس دوره ای آبگرمکن از بروز مشکلات گفته شده به سادگی جلوگیری کنید.

09121541062