فروش و تعمیر پکیج

فروش و تعمیر پکیج

تعمیر پکیج بوتان در تهرانسر
4.6/5 - (10 امتیاز)

  فروش و تعمیر پکیج موتورخانه ها در گذشته یکی از تجهیزات مهم برای منازلی بودند که از رادیاتور و شوفاژ برای گرم شدن استفاده می کردند. اما معایب زیاد موتورخانه ها باعث شد تا سیستمی جدید و بدون معایب موتورخانه ها طراحی شود.

پکیج ها جدیدترین نسل آبگرمکن ها و موتورخانه ها هستند که این روزها بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. در ادامه با این دستگاه ها و مزایای آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

 

معایب موتورخانه ها  فروش و تعمیر پکیج

موتورخانه ها منبعی برای تامین آب گرم مورد نیاز شوفاژها و رادیاتورهای قدیم بودند اما امروزه کمتر از آنها استفاده می شود.

در واقع موتورخانه ها هزینه بالایی را برای مصرف کننده خواهند داشت، زیرا بخشی صرف نگهداری و سرویس دوره ای آنها خواهد شد و بخش دیگر هزینه سوخت مصرفی آنها.

دیگر اینکه موتورخانه ها نیاز به فضایی مجزا دارند، چون باید دستگاه های مربوطه در فضایی مستقل قرار بگیرند و این یعنی از دست رفتن بخش قابل توجهی از فضا در محیط های کوچک.

 

معرفی اجزای داخلی پکیج و عملکرد آنها
معرفی اجزای داخلی پکیج و عملکرد آنها

 

پکیج چیست؟  فروش و تعمیر پکیج

برای تعریف پکیج باید بگوییم که نوعی سیستم گرمایشی کاربردی که همزمان کارایی موتورخانه ها و آبگرمکن ها را بر عهده دارد. ضمن اینکه فضای بسیار کمی اشغال می کند و در مقایسه با سیستم ها بسیار کم مصرف هستند.

از پکیج برای گرمایش به وسیله شوفاژ‌ها، فن کوئل‌ها، رادیاتور قرنیزی، گرما از کف و به طور کلی سیستم گرمایشی‌هایی که با آب گرم محیط را گرم می‌کنند استفاده می‌شود.

 

سوخت مصرفی در پکیج ها  فروش و تعمیر پکیج

قطعا پکیج ها برای تامین آب گرم مصرفی نیاز به سوخت دارند. در برخی مدل ها این سوخت، گاز و در برخی دیگر برق است. البته پکیج های با سوخت دوگانه هم بسیار با کیفیت و پرطرفدار هستند.

پکیج با اینکه از دو نوع انرژی و سوخت استفاده می‌کند ولی در مقایسه با سایر سیستم‌های گرمایشی مانند بخاری، داکت اسپلیت‌ها، کولرهای گازی و … کم مصرف تر است.

منظور از اینکه می‌گویم کم مصرف است این است که نسبت به کاربردی که دارد کم مصرف است. چرا که هم آب گرم مصرفی منازل و هم آب گرمی‌ که برای گرم کردن محیط به واسطه رادیاتور و شوفاژ مورد نیاز است را تامین می‌کند.

 

 

فروش و تعمیر پکیج

 

 

 

 

انواع پکیج  فروش و تعمیر پکیج

دسته بندی پکیج ها معمولا بر اساس نوع سوخت و نحوه قرار گرفتن آنها تعیین می شود. در زیر برخی از رایج ترین این دسته بندی ها را مشاهده می کنید:

 

بر اساس نوع نصب  فروش و تعمیر پکیج

 • دیواری
 • زمینی
 • زمینی ایستاده

بر اساس سیستم احتراق  فروش و تعمیر پکیج

 • مشعل دار
 • بدون مشعل

بر اساس فن و خروجی آلاینده  فروش و تعمیر پکیج

 • پکیج دارای فن
 • پکیج بدون فن

بر اساس نوع مبدل حرارتی  فروش و تعمیر پکیج

 • پکیج ‌های تک مبدله
 • پکیج ‌های دو مبدله

 

پکیج زمینی  فروش و تعمیر پکیج

پکیج زمینی از یک مخزن برخوردارند که آب گرم در این مخزن همیشه وجود دارد. پس از خالی شدن مخزن آب مجدد در آن پر شده و بعد از مدت زمانی مجدد گرم و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

پکیج دیواری فروش و تعمیر پکیج 

پر طرفدارترین نوع پکیج ها، پکیج های دیواری هستند که مکان بسیار کمی را اشغال می کنند و ظاهری شبیه به آبگرمکن های دیواری دارند. زمانی که آب گرم را باز می‌کنید سنسور‌های موجود درون آن آب را گرم می‌کنند.

این نوع پکیج آب مصرفی برای حمام، دستشویی، ظرفشویی و … و همچنین آب گرم مورد نیاز برای گرمای محیط به واسطه رادیاتور را تامین می کند. سپس دود حاصل از عمل گرم کردن را از طریق دودکش از فضا خارج می کند.

 

انواع پکیج ها بر اساس نوع سوخت  فروش و تعمیر پکیج

پکیج‌ها بر اساس نوع سوخت عبارتند از:

 •  پکیج برقی که در دو نوع زمینی و دیواری موجود می‌باشند و بسیار بی صدا فعالیت می کنند.
 •  پکیج گازی که مانند پکیج برقی بی صدا می‌باشد.
 •  پکیج دو گانه سوز که فقط در نوع زمینی موجود می‌باشد که نمی‌توان آن را درون منزل نصب کرد و باید بیرون از منزل و در مکانی مانند انباری و یا موتور خانه و … نصب شود.
 •  پکیج گازوئیلی که این پکیج مانند پکیج دو گانه سوز است و فقط در نوع زمینی موجود است و نمی‌توان آن را درون منزل نصب کرد و باید درون موتورخانه و یا انبار و … نصب شود.

 

فروش و تعمیر پکیج

 

مزایای پکیج‌ها

از جمله مزایای استفاده از پکیج ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  تنظیم دمای پکیج به میزان دلخواه
 2.  امکان نصب یک پکیج به طور مستقل فقط برای یک واحد
 3.  نصب سریع و آسان
 4.  کار کردن آرام و بدون تولید صدا و آلودگی
 5.  کاهش انرژی مصرفی گاز، برق و …
 6.  اشغال حداقل فضای مورد نیاز
 7.  ایمنی بالا
 8.  و ….

 

معایب پکیج فروش و تعمیر پکیج

قطعا پکیج ها نیز بی نقص نیستند و دارای معایبی هستند که قبل از اقدام برای خرید و استفاده از آنها لازم است که مطلع باشید. از جمله این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  پکیج ها مناسب استفاده برای فضاهای زیر 300 متر هستند و برای سالن و تالارها کارایی ندارند.
 2.  در مقایسه با موتورخانه ها عمر کوتاه تری دارند و پس از چند سال نیاز به تعمیر و تعویض قطعات آن ها وجود خواهد داشت.
 3.  حتما باید در داخل منزل نسب شوند و این یعنی اشغال یک بخش از فضا

تعمیر انواع پکیج  فروش و تعمیر پکیج

پکیج ها پس از چند سال کار مدام ممکن است خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند. تعمیر این دستگاه ها نیاز به یک متخصص حرفه ای در این زمینه دارد و نباید آن را به هر کسی سپرد.

جالب است بدانید که در برخی موارد پکیج هایی که دچار خرابی شدند اصلا نیاز به تعمیر ندارند و با یک مشاوره تلفنی، به راحتی مشکلشان رفع می شود.

پس قبل از اقدام برای تعمیر لازم است که با کارشناسان ما در قاصدک سنتر تماس بگیرید. در صورتی که مشکل دستگاه شما حل نشد سپس در اسرع وقت تعمیرکاران ما در محل شما حاضر شده و مشکل احتمالی را رفع خواهند کرد.

قاصدک سرویس  مرکزی تخصی برای تعمیر و فروش انوع پکیج ها می باشد که به راحتی می توانید از تمام نقاط تهران و شهرستان های تهران مانند اسلامشهر، رباط کریم، پرند و … درخواست خود را ثبت کنید و یا به صورت حضوری برای خرید اقدام کنید.

09121541062