کابینت هایگلاس ،تنوع رنگ کابینت هایگلاس

5/5 - (1 امتیاز)

 

 

امروزه کابینت آشپزخانه هایگلاس طرفداران بسیاری دارد این سبک کابینت از نظر قیمت جزو دسته کابینتهای مقرون به صرفه به شمار میآید. علی الخصوص نسبت به کابینت سبک کلاسیک که با مطالعه این بخش میتوانید به دلایل آن پی ببرید سبک کابینت هایگلاس شامل مدلهای متفاوت از متریال متنوع در صدها رنگ مختلف است.

همچنین در این مقاله قصد داریم انواع کابینت هایگلاس که شامل کابینت های گلاس کابینت فوق برجسته( فرامید) کابینت ملامینه کابینت ام دی اف و کابینت دو رنگ میباشد را به شما معرفی کنیم.

 

 

 

کابینت آشپزخانه هایگلاس چیست؟

 

 

کلمه کابینت ریشه فرانسوی دارد در اصل کابینت معنی قفسه بندی میدهد در گذشته در کشور ما از گنجه استفاده میشد و از ابتدای قرن بیستم بود که کابینت ها به شکل امروزی در آمدند.

با مطالعه ادامه مطلب متوجه خواهید شد کابینت آشپزخانههایگلاس  چیست؟

در واقع با وجود تنوع بسیار در صنعت کابینت کابینت آشپزخانه هایگلاس  توانسته به دلایل بسیاری که در ادامه خواهیم گفت طرفداران بسیاری را جذب زیباییهای خود کند ولی به عنوان اصلی ترین مشخصه آن تنوع بسیار بالا در رنگ این نوع سبک و مقرون به صرفه تر بودن قیمت آن نسبت به سبک کابینت آشپزخانه کلاسیک می توان اشاره نمود.

 

انواع کابینت آشپزخانه هایگلاس کابینت آشپزخانه هایگلاس به چهار دسته متفاوت تقسیم بندی میشود این چهار سبک شامل کابینتهای گلاس کابینت فوق برجسته( فرامید) کابینت ملامینه کابینت ام دی اف و کابینت مدرن دو رنگ می باشد. هر کدام از این چهار سبک خصوصیات و مشخصات خاص خود را دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد

 

کابینت آشپزخانه هایگلاس به چهار دسته متفاوت تقسیم بندی میشود این چهار سبک شامل کابینتهای گلاس کابینت فوق برجسته(فرامید) کابینت ملامینه کابینت ام دی اف و کابینت هایگلاس دو رنگ می باشد. هر کدام از این چهار سبک خصوصیات و مشخصات خاص خود را دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 

سطحش معروف و شناخته شده است کابینتهای گلاس دارای مغز ام دی اف و ورق های گلاس است ظاهر ،براق، شفاف و شیشه ای شکل این نوع ،ورق بانوان خوش سلیقه را طرفدار خودش کرده و کلی باعث پیشرفت این سبک کار در بازار شده است.

 

این روکش ها انواع گسترده ای دارند که شامل روکش اکریلیک، روکش پلی گلاس روکشهایگلاس .است کابینت هایگلاس  گلاس معمولا ترک یا ایرانی هستند و بسته به نوع کیفیت و کد رنگ قیمت متفاوتی دارند

این سبک کابینت این قابلیت را دارد تا با رنگهای دیگر ترکیب شوند واصطلاحا کابینت هایگلاس دو رنگ را تشکیل دهند. تنظیف کابینتهای گلاس به جهت جنس روکش آن به راحتی امکان پذیر است. این نوع کابینت در برابر رطوبت و خط و خش آسیب پذیر است.

 

اما ورق های گلاس چیست؟ نامگذاری کلمه های گلاس برخلاف تصور عموم، ربطی به کلمه Glass» به معنی شیشه ندارد های گلاس در حقیقت متریالی است شبیه به ام دی اف که پوشش لایه بیرونی آن متفاوت و از جنس پلکسی گلاس نوعی پلاستیک است؛ در ام دی اف های معمولی پوشش ورق از جنس ملامینه است.

 

 

 

 

کابینت هایگلاس

 

 

 

 

معمولا یک طرف ورقهای گلاس با این لایه ی شفاف و زیبا پوشش داده میشود و سمت دیگر آن لایه معمولی تری دارد برای همین عموما فقط از یک سمت شفافیت و زیبایی خاصهای گلاس را مشاهده می نمایید.

کابینت هایگلاس فوق برجسته (فرامید) کابینت فوق برجسته در ضخامت شانزده میل و مغر ام دی اف و روکشهای متنوع کره ای تشکیل شده .است شرکت فرامید یک شرکت ایرانی در عرصه تولید کابینتهای فوق برجسته است.

این سبک کابینت بسیار مقرون به صرفه و زیباست. در عین حال این نوع کابینت شباهت بسیاری به کابینت کلیف ایتالیا دارد و در واقع الهام گرفته شده از این برند ایتالیایی است.

همانند دیگر کابینتهای سبک هایگلاس در این سبک هم قابلیت طراحی دو رنگ وجود دارد به این صورت که ساخت کابینت با یک رنگ از فرامید مات فوق (برجسته و رنگ دوم از متریالهایگلاس براق باشد.

این مدل جدید نه تنها زیبایی کابینت آشپزخانه شما را برهم نمیزند بلکه زیبایی دو چندانی به دکوراسیون کابینت آشپزخانه میبخشد و برای اشخاصی که تنوع رنگی و ترکیب دو رنگ را در کابینت های خود در نظر دارند کمک فراوانی کرده و به زیبایی کابینت می افزاید

 

و این موضوع در نمونه کارهای فوق برجسته اجرا شده تولیدی نوین کابین ثابت شده و همانطور که در بالا مشاهده میفرمانید نمونه فوق با ترکیب درب فرامید و هایگلاس سفید کار شده است.

این نوع کابینت دارای گرههای مصنوعی چوب است و سعی دارد با هزینه ای بسیار کمتر جلوه و زیبایی طبیعت را به خانه ببخشد این سبک کابینت طرفداران زیادی دارد و در بازار ایران بسیار پر فروش است.

 

 

 

 

کابینت مدرن

 

 

 

 

 

کابینت هایگلاس فوق برجسته (فرامید)

 

کابینت فوق برجسته در ضخامت شانزده میل و مغر ام دی اف و روکشهای متنوع کره ای تشکیل شده .است شرکت فرامید یک شرکت ایرانی در عرصه تولید کابینتهای فوق برجسته است. این سبک کابینت بسیار مقرون به صرفه و زیباست. در عین حال این نوع کابینت شباهت بسیاری به کابینت کلیف ایتالیا دارد و در واقع الهام گرفته شده از این برند ایتالیایی است.

همانند دیگر کابینتهای سبک هایگلاس در این سبک هم قابلیت طراحی دو رنگ وجود دارد به این صورت که ساخت کابینت با یک رنگ از فرامید مات فوق (برجسته و رنگ دوم از متریالهایگلاس براق باشد.

این مدل جدید نه تنها زیبایی کابینت آشپزخانه شما را برهم نمیزند بلکه زیبایی دو چندانی به دکوراسیون کابینت آشپزخانه میبخشد و برای اشخاصی که تنوع رنگی و ترکیب دو رنگ را در کابینت های خود در نظر دارند

کمک فراوانی کرده و به زیبایی کابینت می افزاید و این موضوع در نمونه کارهای فوق برجسته اجرا شده تولیدی نوین کابین ثابت شده و همانطور که در بالا مشاهده میفرمانید نمونه فوق با ترکیب درب فرامید و هایگلاس سفید کار شده است.
این نوع کابینت دارای گرههای مصنوعی چوب است و سعی دارد با هزینه ای بسیار کمتر جلوه و زیبایی طبیعت را به خانه ببخشد این سبک کابینت طرفداران زیادی دارد و در بازار ایران بسیار پر فروش است.

 

 

کابینت هایگلاس دو رنگ

 

مسلما تا به حال آشپزخانههای زیادی را دیده اید که در آنها از ترکیب دو رنگ متفاوت برای کابینت استفاده شده است از نظر کارشناسان طراحی داخلی این کار یک روش عالی و کم هزینه نسبت به کابینت آشپزخانه کلاسیک و در عین حال اساسی برای تغییر

دکوراسیون داخلی و تطبیق کابینت آشپزخانه با سایر المانهای داخلی خانه است.

به عنوان مثال ست کردن رنگ کابینت با روکش مبلمان میز تلویزیون و یا رنگ آمیزی دیوارها و کاغذ دیواری میتواند اساس دیزاین خانه شما را تشکیل دهد. کابینت دو رنگ معمولا در سبک کابینت آشپزخانه هایگلاس مورد استفاده قرار می گیرد.

 

معمولا در کابینت هایگلاس دورنگ یکی از رنگها سفید یا کرم استخوانی انتخاب می.شود. این نکته به جهت انعکاس مناسب تر نور در فضای آشپزخانه در نظر گرفته میشود و بیشتر مواقع این انتخاب اجتناب ناپذیر است اما برای انتخاب رنگ دوم باید به دیگر وسایل آشپزخانه نگاهی داشته باشید تا از نظر هارمونی رنگها بهترین انتخاب را انجام دهید.

 

استفاده از دو رنگ متفاوت، میتواند در کابینتهای دیواری و زمینی صورت بگیرد به عنوان مثال میتوان از یک رنگ روشن در کابینتهای دیواری و یک رنگ کمی تیره تر برای کابینتهای زمینی استفاده نمود. اگر چه غالبا ترکیب رنگ به این شکل صورت میگیرد اما برای این که از چه نوع ترکیب رنگی استفاده شود

 

هیچ قانون خاصی وجود ندارد و یا حتی میتوان بر روی هر یک از دیوارهای آشپزخانه از یک کابینت با رنگ متفاوت استفاده نمود و این موضوع کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما دارد.

 

 

 

 

کابینت آشپزخانه

 

 

 

 

کابینت هایگلاس ملامینه

 

سبک ترین روکش MDF روکش ملامینه می.باشد ملامینه ورقی است با مغز نئوپان که با روکش نازکی به نام ملامینه پوشانده شده است. این لایه نازک در کابینت ملامینه ضد آب و ضد خش است. نقطه ضعف ملامینه حساسیت نئوپان به رطوبت است. لذا توصیه میشود در محلهایی که در معرض آب نیستند از ورق ملامینه استفاده شود مانند کمد دیواریهای اتاق خواب یا نقطه هایی از آشپزخانه که ازسینک دورتر میباشد.

 

این سبک به اسم کابینت ام دی اف نیز شناخته میشود البته با کمی تفاوت ورقهای ام دی اف شبیه ملامینه هستند ورقی) با روکش ملامینه اما با مغزی ای متفاوت مغزی این ورقها بجای نئوپان از جنس متریالی به نام ام دی اف میباشد که فشردگی بیشتری دارد و دارای طرح و رنگ های فراوان است.

 

کابینت ام دی اف جزو ارزان قیمت ترین ورقهای موجود در بازار ایران است که تولیدش در کشور خودمان نیز با کیفیت معقول عرضه میگردد این ورق ام دی اف در دسته بندی ورقها جزو اولین مواد اولیه کابینت در دنیا محسوب میشود. روکشهای ملامینه نیز دارای برجستگیهای قابل لمس میباشد که این نوع mdf را از سادگی خود کمی دور می.کند

 

این سبک کابینت مانند دیگر سبکهای کابینت آشپزخانه مدرن قابلیت طراحی و اجرا است.

 

 

 

 

کابینت هایگلاس

 

 

 

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه هایگلاس

 

اگر شما قصد انتخاب هر نوع از سبک کابینت هایگلاس را دارید لازم است قبل ثبت خرید مزایا و معایب کابینت هایگلاس را مطالعه نمایید با شناخت معایب و مزایای کابینت آشپزخانه هایگلاس انتخاب شما برای خرید یک انتخاب آگاهانه است.

 

در واقع مزایای کابینت آشپزخانه هایگلاس بسیار بیشتر از معایب آن است. در ادامه این مطلب مهم ترین معایب و مزایای کابینت مدرن را با شما در میان می گذاریم :

کابینت هایگلاس مات

 

معایب کابینت آشپزخانه هایگلاس

  1. این سبک کابینت آشپزخانه نسبت به حرارت حساسیت دارد.
  2. این سبک کابینت نسبت به رطوبت حساس است. کابینت هایگلاس نسبت به اشیا تیز و برنده آسیب پذیر است.
  3. جنس روکش این کابینتها نازک است و در برابر ضربه حساسیت دارد. در صورت آسیب پذبری دربها امکان تعمیر و تعویض وجود ندارد.

 

مزایای کابینت آشپزخانه هایگلاس

  1. کابینت آشپزخانه مدرن قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به کابینت کلاسیک دارند.
  2. رنگ کابینت و طرح در کابینت مدرن بسیار متنوع است. امکان استفاده از شکست کابینت دیواری در این سبک وجود دارد.
  3. در صورت استفاده از متریال مرغوب این نوع کابینت بسیار با دوام است و طی سالیان طولانی همان نما و جذابیت ابتدایی را دارد.

 

 

طراحی کابینت آشپزخانه هایگلاس

 

طراحی سه بعدی کابینت آشپزخانه مدرن اصولا قبل از خرید و سفارش کابینت انجام میشود و خریداران به دنبال یک طراح کابینت آشپزخانه میگردند و چون نمی دانند به کجا مراجعه کنند به سراغ کابینت سازان رفته و یا از فضای مجازی و اینترنت طرح مورد نظر خود را یافته و از روی آن کپی میزنند.

 

اما کابینت سازان کمی حرفه ای تر عمل کرده و از طریق افرادی که کمی با طراحی کابینت آشنایی دارند اقدام به کپی طرحهای آماده میکنند اما به راستی اگر به دنبال مکانی برای طراحی کابینت آشپزخانه باشیم باید به کجا مراجعه کنیم؟

 

بزرگترین مزیت طراحی سه بعدی این است که شما میتوانید قبل از سفارش کابینت طراحی و سبک کابینت خود را محیط آشپزخانه خود ببینید این امر کمک شایانی به انتخاب طرح و مدل مورد نظر میکند. این طراحی ها با اندازههای دقیق محاسبه میشود و بسیار طبیعی و واقعی میباشد.

کابینت هایگلاس اکلیلی

 

جزیره و کانتر در کابینت آشپزخانه هایگلاس

 

در دکور کابینت آشپزخانه میتوان جزیره را به عنوان نقطه عطف آشپزخانه نام برد. معمولا ارتفاع استاندارد جزیره در آشپزخانه مدرن ۹۰ سانتی متر است. ولی اگر قصد دارید از آن به عنوان سطح کار استفاده کنید ۷۰ تا ۷۵ سانتیمتر مناسب است.

 

جزیره بیشتر در وسط آشپزخانه های بزرگ قرار میگیرد و اگر آشپزخانه کوچک ،باشد جزیره در مرز بین اتاق نشیمن و آشپزخانه قرار میگیرد به هر ترتیب جزیره آشپزخانه را در هر کجای آشپزخانه یا خانه که قرار میدهید مطمئن شوید به اندازه کافی با دیوارها و کابینتها و دیگر وسایل فاصله دارد و جلوی رفت و آمد را سد نمیکند.

کابینت های گلاس

 

صفحه کابینت آشپزخانه هایگلاس

 

 

صفحه کابینت از بخشهای بسیار تاثیر گذار در دکوراسیون آشپزخانه است. صفحه کابینت در سه دسته بندی کلی قرار دارد که شامل: صفحه اچ پی ال ،شرکتی صفحه سنگ مصنوعی کورین کوارتز و صفحه سنگ طبیعی نظیر گرانیت و مرمر می.شود معمولا در کابینت مدرن که فاقد ستون در کابینتهای زمینی است از صفحه های اچ پی ال استفاده میشود زیرا هزینه بسیار کمتری نسبت به دیگر صفحات موجود در بازار دارد.

صفحات اچ پی ال در ضخامت سه الی پنج سانتی و در رنگهای متنوع موجود است. این صفحات صاف و فاقد قابلیت ابزار خوردگی هستند صفحه سنگ مصنوعی کورین نیز انتخاب مناسبی برای کابینت سبک مدرن به شمار میرود این صفحات قابلیت ابزار خوردگی دارند اما پیشنهاد میکنیم در کابینت سبک مدرن از صفحه ابزار خورده استفاده نکنید.

 

سنگ کورین توسط برندهای مختلف داخلی و خارجی تولید میشوند و گستردگی رنگ و تنوع طرحهای بسیاری دارند اما در مورد سومین نوع از سنگ صفحه که سنگ طبیعی مانند گرانیت و مرمر میباشد میتوان به این نکته اشاره نمود که این سنگها علاوه بر زیبایی که دارند

 

نقص و عیب هم کم ندارند و از نظر تنوع رنگ و طرح محدودیت دارند. همچنین در صورت آسیب دیدگی امکان تعمیر و ترمیم آن وجود ندارد.

خرید کابینت آشپزخانه مدرن امروزه پرفروش ترین سبک کابینت آشپزخانه است. در واقع این سبک کابینت با توجه به هزینه پایین تر نسبت به کابینت کلاسیک فروش بالاتری دارد و محصول رایج تری محسوب میشود.

 

اگر شما قصد سفارش کابینت مدرن برای آشپزخانه خود را دارید به شما پیشنهاد میکنیم از شرکتهای معتبر مانند قاصدک چوب خرید نمایید زیرا روند تولید این سبک کابینت بسیار حساس و با ظرافت بالا و توسط دستگاهها و ماشین آلات تمام اتوماتیک انجام می شود

 

 

قیمت کابینت هایگلاس 

 رنگ کابینت هایگلاس ها جدید 

کابینت هایگلاس سفید طلایی

زیباترین مدل کابینت هایگلاس 

انواع کابینت هایگلاس

کابینت های گلاس طرح دار 

قیمت کابینت هایگلاس طوسی

09121541062

error: Content is protected !!