تعمیر کابینت، تعمیرات کابینت خورده کاری

5/5 - (1 امتیاز)

 تعمیر کابینت

 

کابینت های آشپزخانه با کمی مراقبت و نگهداری می توانند سال ها دوام بیاورند. اما آیا می‌دانستید که کابینت‌های باکیفیت ممکن است نیاز به تعمیر و نگهداری جزئی مانند تعمیر خراش‌ها و لولاهای شل یا وصله و سوراخ کردن مجدد داشته باشند؟

در بسیاری از موارد، تعمیر کابینت به اندازه کافی ساده است و می توانید خودتان این کار را انجام دهید. بنابراین تصمیم گرفتیم راه های تعمیر کابینت در خانه را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

 

تعمیر کابینت

 

 

 

 

ابزار مورد نیاز برای تعمیر کابینت آشپزخانه در منزل:

 

به طور کلی تعمیر کابینت آشپزخانه به ابزار و موادی نیاز دارد تا روند کار به خوبی انجام شود. بدیهی است که برای تعمیر مشکلات مختلف به ابزارهای مختلفی نیاز است. ما در اینجا تمام لوازم جانبی را که می توان برای تعمیر کابینت در خانه استفاده کرد، فهرست کرده ایم. شامل:

• پارچه نرم
• چاقوی بتونه پلاستیکی
• نشانگر تعمیر چوب
• پیچ راننده
• گیره کابینت مغناطیسی
• چسب ماتیکی
• بشقاب کاغذی
• خلال دندان
• چاقوی فرش
• مته
• نوار مسطح
• قلم مو
• کاغذ سنباده ریز

 

 

 

 

تعمیر کابینت

 

 

 

شما می توانید این 4 تعمیر کابینت آشپزخانه را در خانه انجام دهید:

 

تعمیر کابینت آشپزخانه / شکاف، خط و خش و سوراخ های کوچک

 

خراش های روی کابینت آشپزخانه معمولا نیازی به رنگ آمیزی و لکه گیری ندارند و به قدری ساده هستند که می توانید با کمترین هزینه آن را شبیه روز اول کنید. تنها کاری که باید انجام دهید خرید نشانگر تعمیر چوب است که با رنگ کابینت شما همخوانی دارد.

البته برخی از کابینت سازها نیز در هنگام فروش، نشانگر را در بسته کالای خریداری شده قرار می دهند. زیرا احتمال برجستگی جزئی در حین نصب و ایجاد خط و خش وجود دارد. برای پر کردن سوراخ‌های کوچک، مانند سوراخ‌های پیچ قدیمی یا برآمدگی‌های جلوی در یا کشو؛ می توانید پرکننده های چوب موجود در فروشگاه های سخت افزاری را خریداری کنید.

برای انجام این کار، پرکننده چوب را روی سوراخ بمالید و سپس موم اضافی را با یک پارچه نرم یا یک چاقوی بتونه پلاستیکی پاک کنید. اگر پارچه این کار را انجام نمی دهد، از یک نشانگر هماهنگ با سطح چوب استفاده کنید تا به آرامی محل خراشیده شده را رنگ کنید تا خراش های جزئی که سطح کار را مخدوش می کند، بپوشانید.

فراموش نکنید که جوهر نشانگر اضافی را قبل از خشک کردن با یک پارچه نرم پاک کنید. اگر نام روکش کابینت خود را نمی دانید، ست نشانگر تعمیر چوب را از فروشگاه تهیه کنید. اگر هیچ رنگی با سطح کابینت کاملاً مطابقت ندارد، می توان برخی از آنها را با هم ترکیب کرد تا به یک تطابق رنگ نزدیک دست یافت.

با رنگ روشن تر از رنگ کابینت شروع کنید و سپس نشانگرهای تیره تر را بپوشانید تا زمانی که خراش ها دیگر قابل مشاهده نباشند. ابتدا نشانگرها را در یک ناحیه نامحسوس تست کنید تا از تطابق رنگ نزدیک اطمینان حاصل کنید.

 

 

 

 

تعمیر کابینت

 

 

 

 

تعمیر کابینت آشپزخانه/ کابینت را نبندید

 

در صورت بسته نشدن یا بسته نشدن کابینت باید مشکل را در لولاها جستجو کرد. لولاها را بررسی کنید. ممکن است یکی از آنها شل باشد یا روی در کابینت تخت نباشد. در بیشتر موارد، شل شدن لولاها به دلیل شل شدن یک یا دو پیچ ایجاد می شود.

برای تعمیر، درب را محکم بگیرید و پیچ ها را با یک پیچ گوشتی معمولی سفت کنید. نه با دریل شارژی! زیرا سفت کردن با دست به شما این امکان را می دهد که پیچ را به اندازه کافی سفت کنید. همچنین از سفت شدن یا جدا شدن بیش از حد سر پیچ جلوگیری می کند.

اگر درها و لولاها ظاهر خوبی دارند اما درها پس از بسته شدن به طور خودکار باز می شوند، احتمالاً مشکل به دلیل تاب خوردن در یا جعبه کابینت است. برای تعمیر ممکن است نیاز به اضافه کردن یک گیره مغناطیسی برای بسته نگه داشتن آن باشد.

گیره مغناطیسی یک دستگاه ارزان قیمت است که شامل پایه آهنربایی، پیچ و صفحه ضربه است. گیره را زیر یک قفسه یا زیر کابینت نصب کنید تا آهنربا با جلوی کابینت همسطح باشد و تقریباً کابینت را نزدیک گوشه بالا یا پایین لمس کند.

صفحه ضربه که یک قطعه فلزی تخت است به درب کابینت متصل می شود تا به محض بسته شدن کابینت به آهنربا برخورد کند. لازم به ذکر است که گیره های مغناطیسی از نظر شکل و اندازه متفاوت هستند، بنابراین در هنگام خرید دقت کنید که گیره متناسب با کابینت خود را انتخاب کنید.

 

 

 

 

تعمیر کابینت

 

 

 

 

تعمیر کابینت آشپزخانه/ سوراخ های پیچ آسیب دیده

 

اگر وقتی می‌خواهید پیچ‌های لولا را سفت کنید، پیچ‌ها و لولاها در جای خود می‌چرخند، پروژه تعمیر کابینت شما صرفاً پر کردن و احتمالاً سوراخ کردن مجدد سوراخ‌ها است. این مشکل بیشتر برای کابینت هایی که از ام دی اف و الیاف ساخته شده اند دیده می شود.

زیرا هر نیرویی که پیچ ها را از سوراخ های آنها جدا کند می تواند مقداری از مواد چوب را بیرون بکشد. برای تعمیر پیچ ها، لولاها و درب کابینت را بردارید و هر لولا را علامت بزنید تا مشخص کنید در کدام موقعیت قرار دارد: بالا، وسط یا پایین؟

برخی از لولاهای پیچیده ممکن است متفاوت از لولاهای دیگر در همان در تنظیم شوند. بنابراین مهم است که آنها را در موقعیت مناسب قرار دهید.

مقداری چسب چوب روی یک تکه کاغذ بریزید. یک خلال دندان را به چسب آغشته کنید تا حداقل یک سوم خلال دندان با چسب پوشانده شود. انتهای خلال دندان چسب زده را داخل سوراخ پیچ آسیب دیده قرار دهید.

اگر سوراخ بزرگ است، این کار را با خلال دندان بیشتری تکرار کنید. اجازه دهید چسب کاملا خشک شود. خلال دندان اضافی را با چاقوی دستی ببرید تا کابینت یکدست شود. لولاها، پیچ ها و درب کابینت را عوض کنید و در نهایت پیچ را داخل سوراخ قرار دهید.

اگر نمی توانید به راحتی پیچ ها را با پیچ گوشتی سفت کنید، ابتدا سوراخ های باریک را دریل کنید تا پیچ ها به بهترین شکل سفت شوند.

 

 

 

 

تعمیر کابینت

 

 

 

 

تعمیر کابینت آشپزخانه/ درب کابینت نامناسب

 

کابینت هایی با لولاهای متصل به کابینت معمولاً دارای پیچ هایی هستند که می توان آنها را سفت یا باز کرد تا تراز درب را تنظیم کند. اگر درهای کابینت شما دیگر در همان ردیف قبلی نیستند، اما پیچ های لولا همچنان محکم به نظر می رسند، ممکن است لولاها نیاز به تنظیم داشته باشند.

برای تعمیر می توانید تنظیمات اولیه را با بستن و بازکردن پیچ ها و توجه به تاثیر روی سطح درب مشخص کنید. به دنبال فرورفتگی در انتهای پیچ ها به عنوان نشانه تنظیمات پیچ باشید. به عنوان مثال، اگر شکاف در سمت چپ یا راست پیچ است، پیچ را طوری تنظیم کنید که درب را به چپ و راست حرکت دهد.

شیار یا فرورفتگی در بالا یا زیر سر پیچ به این معنی است که پیچ ارتفاع در را کنترل می کند. در برخی موارد، باید پیچ ها را باز کنید و درب را بیشتر به سمت بالا یا پایین بکشید. پس از تراز شدن درب، پیچ ها را محکم کنید.

 

 

 

چه زمانی به دنبال تعمیرکار کابینت باشیم؟

 

تعمیر برخی از عیوب کابینت را باید به صنعتگر آن واگذار کرد. مثلا:

• اگر یک قفسه کابینت، جعبه کشو یا هر یک از درها و کشوها تاب می خورد.

• اگر کابینت های شما از تخته فیبر یا ام دی اف ساخته شده اند و به دلیل نفوذ آب متورم شده اند، متخصص می تواند بررسی کند که آیا قابل تعمیر هستند یا نیاز به تعویض دارند.

• اگر لولاها آسیب دیده و جایگزین مناسبی در دسترس نیست، با سازنده یا شخصی که لولاها را نصب کرده است تماس بگیرید.

تعمیر کابینت آشپزخانه

 

 

اخرین حرف:

 

در این مقاله سعی کردیم به بررسی آن دسته از ایرادات کابینت بپردازیم که در خانه قابل رفع هستند. امیدواریم با ارائه این راهکارها توانسته باشیم رضایت شما را جلب کرده باشیم. لازم به ذکر است که کیفیت مواد اولیه، ساخت و نگهداری در عدم وجود ایرادات ریز و درشت در کابینت آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد.

به عنوان مثال هنگام تمیز کردن کابینت ها بهتر است مواد غذایی را جدا کنید تا پوسیده نشوند. یا از ریختن آب روی کابینت های پی وی سی جلوگیری کنید تا لولا و اتصالات آن زنگ نزند.

تیم قاصدک چوب  با استفاده از بهترین مواد اولیه خارجی، استفاده از جدیدترین دستگاه ها، بهره مندی از تخصص کارشناسان و طراحان خبره، کابینتی زیبا و با کیفیت را برای شما عزیزان ایجاد می کند. فقط در حفظ آن کوشا باشید.

 

09121541062