تعمیر کولر گازی بوتان

3.7/5 - (8 امتیاز)

نصب و تعمیر کولر گازی بوتان

 

کولر گازی یکی از سیستم های تهویه مطبوع بوده که طرفداران بسیاری دارد. در بسیاری از مناطق این دستگاه یکی از اجزاء اصلی و لازم برای زندگی می باشد. نصب و تعمیر کولرگازی بوتان

از اینرو تعمیرات و ارائه خدمات پس از فروش آن یکی از ملزمات می باشد.

قاصدک سرویس با بیش از ۱۰ سال سابقه موفق در زمینه تعمیر انواع کولر گازی تولیدی برندهای معتبر همچون بوش، اجنرال، جنرال الکتریک، سامسونگ، الجی و …

به عنوان مجری تخصصی تعمیرات مدل های مختلف این محصول آماده اعزام تکنسین به تمامی نقاط ۲۲ گانه تهران می باشد.

لازم به ذکر است که تمامی متخصصان مجرب قاصدک سرویس، دوره های آموزشی برگزار شده توسط تولیدکنندگان مطرح کولر گازی را با موفقیت گذرانده و گواهینامه های معتبر مربوطه را دریافت کرده اند.

 

جهت نصب و تعمیر کولر گازی بوتان با شماره تماس 02128427994 09121541062 تماس حاصل نمایید

 

 

تعمیر کولر گازی بوتان در مناطق :

تعمیر کولر گازی بوتان در تهران 

تعمیر کولر گازی بوتان در شهرک صنعتی پرند 

تعمیر کولر گازی بوتان در شهرک صنعتی شمس آباد 

تعمیر کولر گازی بوتان در پرند 

تعمیر کولر گازی بوتان در رباط کریم 

تعمیر کولر گازی بوتان در اسلام شهر 

تعمیر کولر گازی بوتان در کرج – البرز 

تعمیر کولر گازی بوتان در شهریار 

تعمیر کولر گازی بوتان در اندیشه 

تعمیر کولر گازی بوتان در شهر قدس 

تعمیر کولر گازی بوتان در پردیس 

 

 

 

نمایندگی رسمی تعمیر کولر گازی بوتان

 

قاصدک سرویس به عنوان مرکز تخصصی تعمیرات مدل های مختلف اسپیلت و کولر گازی تولید شده توسط برندهای معتبر، با به کارگیری تکنسین مجرب و تیم پشتیبانی قوی مسئولیت خدمات پس از فروش این محصول را بر عهده دارد.

لازم به ذکر است که کلیه خدمات صورت گرفته توسط تکنسین قاصدک سرویس دارای ضمانت ۱۸۰ روزه بی قیدوشرط بوده و در صورت نیاز به تعویض، تمامی قطعات مورد استفاده اصلی می باشد.

همچنین کلیه کارشناسان این شرکت در قبال تعمیرات انجام شده موظف به ارائه فاکتور رسمی شرکت می باشند.

 

 

نصب و تعمیر کولر گازی جنرال مکس

 

کولر گازی بوتان کار نمی کند، علت چیست؟

 

۱_ اتصالات الکتریکی دستگاه قطع شده است.
۲_ فیلترها و کویل ها کثیف شده است. به طور کلی عدم سرویس به موقع دستگاه یکی از عوامل متداول خرابی کولر گازی است.

آلودگی بیش از حد فیلترها و کویل های کولر گازی باعث خرابی زود هنگام فن ها و کمپرسور دستگاه می شود؛ بنابراین تمیز کردن دوره ای فیلترها از اهمیت بسزایی برخوردار است.فیلترهای دستگاه باید حداقل به صورت سالانه بازدید و تمیز شوند.

۳_ ترموستات کولر گازی معیوب شده است. در سیستم های کولر گازی یک سنسور ترموستات در پشت پنل کنترل قرار گرفته است که وظیفه اندازه گیری دما را بر عهده دارد.

جهت بررسی این قطعه دمای دستگاه را تغییر دهید تا از کارکرد مناسب آن اطمینان حاصل نمایید.

۴_ فیوز دستگاه خراب شده است. بررسی و تعویض این قطعه نیاز به حضور تکنسین مجرب دارد.

۵_ دستگاه دچار یخ زدگی شده است. جهت بررسی این مشکل دستگاه را خاموش کرده و درپوش آن را بردارید تا ببینید که آیا بر روی فیلتر یخ زدگی مشاهده می شود؟؟!! این مشکل عموماً به دلیل خرابی تسمه فن رخ می دهد.

۶_ کمپرسور دستگاه به دلیل سوختن خازن ها دچار مشکل شده است. رفع این عیب نیاز به تعویض قطعه دارد.

 

 

علت نشتی آب در کولرگازی بوتان چیست؟

 

۱_ فیلترهای هوا کثیف شده است. این امر از عبور هوا ممانعت کرده و در نتیجه کویل های تبخیرکننده دچار یخ زدگی می شوند.

از آنجایی که مبرد از طریق سیم پیچ های تبخیرکننده جریان می یابد و برای جذب گرما نیاز به جریان مناسب هوا می باشد، در صورت محدود بودن جریان هوا یخ زدگی و در نتیجه نشتی آب رخ می دهد.

۲_ پنل تخلیه دستگاه سرریز شده است. این قطعه در قسمت پایین سیستم داخلی (که کویل های تبخیرکننده در آن است) قرار دارد و وظیفه آن جمع کردن بخارات چگالش یافته است.

جهت بررسی این مشکل، پس از خاموش شدن دستگاه، پنل و لوله تخلیه را بازدید کرده و از عدم وجود نشتی در آن اطمینان حاصل نمایید.

همچنین در صورت مسدود بودن، اقدام به برطرف کردن آن نمایید. مقاله دلایل آبریزش کولر گازی نیز با جزئیات بیشتری به توضیح این مشکل پرداخته است.

 

 

نصب و تعمیر کولر گازی جنرال مکس

 

 

علت کارکردن پیوسته کولر گازی بوتان چیست؟

 

۱- دمای دستگاه در مقادیر خیلی پایین تنظیم شده است. به طور کلی در صورتی که میزان اختلاف دمای محیط و ترموستات زیاد باشد، دستگاه به صورت پیوسته کار خواهد کرد.

۲- کولر گازی انتخاب شده برای محیط تحت پوشش مناسب نمی باشد. به طور کلی دستگاه تا رسیدن دمای محیط به مقدار مناسب به صورت پیوسته کار می کند. این امر باعث آسیب دیدگی دستگاه می شود.

۳- کویل های کندانسور دستگاه بیش از حد آلوده شده است. این امر باعث کاهش جریان هوا می شود و در نتیجه راندمان سیستم پایین می آید.

 

 

کولرگازی با وجود شروع به کار قادر به سرد کردن محیط نمی باشد، علت چیست؟

 

۱_ تنظیمات ترموستات دستگاه دچار مشکل شده است. جهت بررسی ترموستات دمای دستگاه را تغییر دهید و نحوه کارکرد سیستم را بررسی نمایید.

۲_ موتور یا کمپرسور دستگاه دچار مشکل شده است. سیستم های کولر گازی از قسمت های متحرک زیادی تشکیل شده است. در برخی از موارد مشکل از دو قسمت می باشد. لذا بررسی و رفع این عیب نیاز به حضور تکنسین دارد.

۳_ مبرد دستگاه دچار نشتی شده است. مبرد دستگاه که گرمای هوا را جذب می کند و بین تبخیرکننده و کندانسور جریان دارد، دچار نشتی شده است.

در صورت عدم وجود مقدار کافی مبرد، سیستم تهویه هوا نمی تواند منزل شما را به درستی خنک کند. برای توضیحات بیشتر و کاملتر مقاله چرا کولر گازی به اندازه کافی خنک نمی کند را مطالعه کنید.

 

 

علت روشن و خاموش شدن پیوسته اسپیلت بوتان چیست؟

 

۱- فیلتر هوا بیش از حد آلوده و یا مسدود شده است. این قطعه وظیفه حذف گرد و خاک، باکتری ها و حتی ذرات فلزی از هوای قرار گرفته در سیکل سرمایشی را بر عهده دارد.

کثیفی فیلتر هوا باعث محدود شدن جریان هوا و یخ زدگی کویل ها و در نتیجه خاموش و روشن شدن متوالی دستگاه می شود.

۲- سطح مبرد کمتر از حد مجاز است. به طور کلی هوای قرار گرفته در کویل های مسی حاوی مبرد می باشد. حال اگر سطح مبرد بیش از حد پایین باشد، دستگاه به صورت متوالی خاموش و روشن می شود.

۳- ریموت کنترل دستگاه معیوب شده است.

۴- ظرفیت اسپیلت مورد استفاده در محیط بیش از حد مورد نیاز بوده و مناسب آن محیط نمی‌باشد. یک اسپیلت بزرگ به راحتی منزل شما را خنک می کند؛ اما به طور موثر قادر به کاهش رطوبت محیط نمی باشد.

این امر باعث خاموش و روشن شدن متوالی دستگاه و در نتیجه بروز مشکلات بیشتر در سیستم سرمایشی می شود.

 

 

اسپیلت سروصدای زیادی ایجاد می کند، راه حل چیست؟ نص

ب و تعمیر کولر گازی

سروصدای یک واحد کولر گازی می تواند علل مختلفی داشته باشد. این مشکل به دلیل احتمال بروز آسیب های جدی تر به دستگاه، به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود.

۱_ اگر فن سروصدای نابه هنجاری ایجاد می کند، ابتدا اقدام به تمیز کردن آن نمایید. در صورت برطرف نشدن مشکل، تیغه فن را بررسی کنید و از نحوه قرارگیری مناسب آن مطمئن شوید.

۲_ موتور دستگاه نیاز به روغن کاری دارد. به طور کلی هر سال در ابتدای زمان استفاده از اسپیلت، نیاز به روغن کاری دستگاه می باشد.

۳_ پیچ های سیستم سرمایشی در اثر کارکرد مداوم سست شده است و نیاز به سرویس دستگاه می باشد. شما می توانید با مطالعه مقاله عوامل مهم تولید صدای بلند در کولر گازی مطالب بیشتری در این باره بدانید.

 

 

عوامل موثر بر هزینه نصب کولرگازی بوتان

 

پس از خرید کولر گازی و اسپلیت، نصب و راه اندازی آن توسط تیم متخصص شرکت ارائه کننده انجام شده و معمولا هیچ گونه مبلغی به عنوان هزینه نصب کولر گازی و اسپلیت پرداخت نمی شود.

ضمنا در نظر داشته باشید که بسیاری از شرکت های نمایندگی، همزمان با نصب کولر گازی توسط تیم فنی در محل، گارانتی دستگاه را هم فعال می کنند.

بنابراین در هر صورت نیاز است که از نصاب خود شرکت بدون نیاز به پرداخت مبلغی برای هزینه نصب کولر گازی، کمک گرفته شود. اما در صورتی که قصد جابجایی کولر گازی و یا نصب آن را در خانه ای دیگر داشته باشید

در آن صورت علاوه بر نمایندگی های شرکت می توانید از متخصصین محلی هم کمک بگیرید و بر اساس تعرفه نصب کولر گازی 1400 که به تصویب اتحادیه رسیده است، مبلغی را پرداخت کنید.

 

 

نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی بوتان تعمیر کولر گازی بوتان

 

در سال‌های اخیر، کولر گازی بوتان عضو جدید و پرطرفداری برای تامین هوای مطلوب در فضاهای داخلی بوده است.

برای غالب آدم‌ها کولرگازی تنها با هدف تامین هوای خنک اهمیت دارد و برای برخی دیگر از جمله افراد سالمند موضوع سلامتی مطرح است. به هر دلیلی که از کولرگازی استفاده می‌کنید، این دستگاه زمانی که در سطح بهینه کار کند، عالی است.

اما زمانی که با مشکل مواجه می‌شود، هم آرامش و هم صورت حساب برق مصرفی‌تان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به همین دلیل وجود یک مرکز تخصصی نصب و تعمیر کولر گازی که از تکنسین‌های ماهر و آموزش دیده در زمینه همین دستگاه برخوردار باشد، اهمیت زیادی دارد.

مرکز تخصصی تعمیرات قاصدک سرویس  طی بیش از یک دهه گذشته در زمینه نصب و سرویس اسپلیت و همین طور تعمیر انواع برندهای کولرگازی فعالیت کرده است.

در صورتی که به هر یک از این خدمات نیاز دارید، می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین یا از طریق تماس تلفنی ثبت کنید.

هدف این مجموعه، در کنار کیفیت، سرعت بالا در ارائه خدمات است.

 

قاصدک سرویس -09121541062 📱

سرویس کردن کولر‌های گازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که به صورت مرتب اقدام به سرویس کردن کولر گازی خود نکنید احتمالا باید هزینه‌های بسیار زیادی را برای تعمیرات دهید و یا حتی مجبور شوید کولر گازی خود را تعمیر کنید.

 

دلیل سرورس کردن کولر گازی

دلایل زیادی را می‌توان برای سرویس کردن کولر گازی ذکر کرد اما به طور مختصر سرویس کردن چند مزایای مهم دارد و از بروز چند مشکل اساسی هم جلوگیری خواهد کرد. راندمان و کارآیی دستگاه را قبل و بعد از سرویس کردن مقایسه کنید.

تقریبا سرویس کردن به معنای از بین بردن آلودگی‌ها و چک کردن سلامت دستگاه است به همین دلیل بعد از حذف آلودگی میزان هوای خنکی که دریافت می‌کنید بسیار بیشتر است. کاهش مصرف انرژی از دیگر مزایای سرویس کردن کولر است. تقریبا با این کار حداقل 10 درصد در مصرف انرژی هم صرفه جویی کرده‌اید.

 

آموزش سرویس کردن کولر گازی و روش شستشوی آن

 

سرویس کردن مانع از تعمیر زود هنگام دستگاه می‌شود. شما قسمت‌هایی را سرویس می‌کنید که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با موتور و کمپروسر و حتی برد در ارتباط هستند به همین دلیل با این کار مانع از فشار بیش از حد به دستگاه خواهید شد.

از بین بردن بوی نامطبوع و هوای نا سالم دیگر دلیل سرویس کردن است. در پنل خارجی و حتی پنل داخلی ممکن است حشرات و جانوران موذی وجود داشته باشند و یا حتی مرده یا کثیفی به جای گذاشته باشند از سوی دیگر کولر گازی محل مناسبی برای رشد قارچ و باکتری است.

در صورتی که دستگاه شما بوی نامطبوعی تولید می‌کند نیازی نیست حتما فیلتر آن را عوض کنید یکبار به روش ساده‌ای که بررسی کرده‌ایم اقدام به سرویس کردن آن نمائید.

 

آموزش سرویس کردن کولر گازی

برای سرویس کردن دستگاه خود باید چند قطعه اساسی را مورد شستشو و یا تمیر کردن قرار دهید. اولین قدرم برای سرویس کردن هم باز کردن پنل داخلی است. ابتدا دستگاه را کاملا خاموش کنید و جریان برق آن را از فیوز و کنتور قطع کنید. برخی تصور می‌کنند هنگام خاموش بودن دستگاه برق در آن جریان ندارد که کاملا اشتباه است.

همه کولر‌ها در کنار‌های سمت چپ و راست آن‌ها دو فرو رفتگی وجود دارد که به راحتی می‌توان روکش پنل را باز کرد. این قسمت را فشار داده تا به راحتی باز شود. سپس اقدام به باز کردن فیلتر‌ها کنید. باید قسمت جلویی فیلتر کاملا آزاد شود که بتوان آن را به سادگی برداشت. برای تمیز کردن فیلتر‌ها می‌تواند از آب استفاده کنید اما دقت کنید که آسیبی به فیلتر وارد نشود.

سنسور کولر در قسمت رویین قرار دارد آن را هم می‌توانید به راحتی باز کرده و با خیال راحت اقدام به شستشوی آن نمائید. مرحله بعد تمیز کردن کویل‌هاست. کویل نقش رادیاتور را دارد و به راحتی هم قابل تمیز کردن است اما در نظر داشته باشید که مانند رادیاتور‌ها این بخش نیز بسیار کثیف است.

به همین دلیل معمولا از اسپری مخصوص تمیز کننده اسپلیت استفاده می‌شود. کویل‌ها را می‌توانید با استفاده از آب و صابون هم به راحتی بشویید اما توصیه می‌کنیم به دلیل وجود چربی و میکروب و غیره حتما آن را با اسپری تمیز کنید.

کویل‌ها در قسمت بالایی کولر قرار دارند تمیز کردن کویل نیازمند حوصله و دقت زیادی است و حداقل بیش از یک ساعت از شما زمان می‌گیرد. اسپری‌های تمیز کننده در همه جا وجود دارد و هزینه بسیار کمی هم دارند سعی کنید یا چند بار از آن استفاده کنید و یا اجازه دهید تا اسپری حداقل 45 دقیقه بر روی کویل بماند بعد اقدام به تمیز کردن آن نمائید.

 

آموزش شستشوی یونیت خارجی

یونیت خارجی بیشتر از دستگاه داخلی شما نیازمند شستشو است. خصوصا در مورادی که ممکن است در معرض باد و گرد و غبار و یا حتی آلودگی قرار داشته باشد. چند راه خاص می‌تواند برای این کار وجود داشته باشد.

در صورتی که می‌توانید با استفاده از فشار آب اقدام به تمیز کردن پنل نمائید. نگران موتور نباشید هیچ مشکلی برای این بخش به وجود نمی‌آید اما یادتان باشد جریان برق باید قطع شده باشد.

درب بالایی پنل بیرونی به راحتی با استفاده از یک پیچ گوشتی ساده باز می‌شود به همین دلیل می‌توانید آن را باز کرده و به صورت مستقیم عملیات شستشو را انجام دهید. سعی کنید آب به سمت جعبه برق به صورت مستقیم نگیرید و با استفاده از ابزار‌ها و دستمال و غیره این بخش را تمیز نمائید.

هزینه سرویس کردن کولر گازی

هر چند توصیه می‌کنیم خودتان اقدام به سرویس کردن کولر گازی نمائید اما در صورتی که قصد دارید از سرویس کاران استفاده کنید با توجه به ابزار‌ها و وسایلی هم که استفاده می‌کنند بیش از صد و پنجاه هزار تومان به هیچ وجه نباید برای سرویس یک کولر گازی هزینه شود.

در واقع سرویس کردن ساده ترین خدمتی است که از سوی مراکز مختلف انجام می‌شود و هزینه زیادی ندارد و به تخصص خاصی هم نیازی ندارد.

 

آموزش سرویس کردن کولر گازی و روش شستشوی آن

آیا سرویس کردن کولر گازی به شیوه عادی مشکلی ایجاد می‌کند؟
کاربران زیادی معتقدند که بعد از سرویس کردن کولر گازی خود به روش زیر دچار مشکلاتی مانند آف کردن و یا سرد نشدن دستگاه شده‌اند. دقت کنید که ممکن است چنین مشکلی جنبه تبلیغاتی داشته باشد و از سوی دیگر ممکن است واقعیت هم باشد.

در صورتی سرویس کردن کولر مشکل ایجاد می‌کند که شما برای مثال به صورت مستقیم اقدام به شستشوی پنل داخلی کنید. در بسیاری از سایت‌ها چنین توصیه‌هایی رایج است اما این کار خطاست و بهتر است باز کردن قطعات مورد نظر خود بیرون از پنل اقدام به شستشو کنید. نکته دیگر این که برای بستن پنل حتما باید دستگاه بدون رطوبت باشد.

حتی بسیاری از سرویس کاران برای این که زمان کمتری را تلف کرده باشند دستگاه را با رطوبت نصب می‌کنند و توصیه می‌کنند که تا چند ساعت آن را روشن نکنید. امکان خشک نشدن کامل دستگاه به دلیل عدم جریان هوا و یا وجود آب در کویل‌ها و کندانسور وجود دارد. مشکلات ناشی از اتصالات برقی بسیار رایج هستند.

علاوه بر این ممکن است فشار آب به اندازه‌ای زیاد باشد که به برخی از قطعات آسیب وارد کند. خصوصا قسمت‌های حساس مانند برد بسیار به رطوبت حساس هستند و می‌تواند مشکلاتی نظیر آف کردن را به همراه داشته باشد.

اما این مباحث یک جنبه تبلیغاتی هم دارد. در صورتی که نحوه سرویس کردن دستگاه را ببینید و یا فیلم‌های آموزشی رایگان را دانلود کنید متوجه خواهید شد که سرویس کار هم کار خاصی انجام نمی‌دهد و به همان روش ما اقدام به شستشو می‌کند البته با رعایت نکات ایمنی که عنوان کردیم.

 

آموزش عیب یابی فیوز حرارتی اتوماتیک (Overload)

وسیله حفاظتی است که کمپرسور را در مقابل نوسانات برق، درجه حرارت بیش از حد و سایر موارد الکتریکی محافظت میکند.

 

 

شناخت سنسور دما و رفع عیوب آن

برای کنترل برودت و تنظیم میزان سرمای مورد نیاز محیط مورد استفاده قرار میگیرد که معمولاً در روی اواپراتور نصب می گردد و فرمان قطع و وصل کمپرسور از این طریق صادر میشود.

 

آموزش تعمیر خازن های دستگاه و روش عیب یابی آنها

هدف از بکار گیری خازن عمدتاً افزایش گشتاور در زمان راه اندازی کمپرسور است و معمولاً یک خازن نیز برای راه اندازی موتور فن مورد استفاده قرار میگیرد.

 

آموزش نصب کولر گازی و راه اندازی آن

دوره آموزش نصب و تعمیر کولر گازی سفیر قرن شما را به عنوان نصاب و متخصص آماده کرده به صورتیکه می توانید پس از پایان این دوره مستقیما وارد بازار کار شوید.

در این جا سعی کردیم به صورت خلاصه آموزش نصب کولرگازی اسپلیت را برای علاقه مندان مرور کنیم. قطعا برای یادگیری کامل آن نیاز به کار عملی در یک کارگاه آموزشی خواهید داشت و این آموزش صرفا جنبه آشنایی اولیه برای شما خواهد بود.

کولرهای گازی شامل دو بخش (پنل) داخلی (indoor) و خارجی (outdoor) است. برای نصب پنل داخلی ابتدا باید مراحل زیرا طی کنید:

 

1. تعیین محل نصب یونیت داخلی

یونیت داخلی باید در محلی نصب شود که از گرما، نور مستقیم خورشید، نشتی گاز و یا هر گونه غبار نفتی و یا شیمیایی محفوظ باشد. همچنین از برق، آنتن و هرگونه خطوط اتصال به تلویزیون، تلفن، رادیو، آیفون، سیستم امنیتی و … حداقل 1 متر (3.3 فوت) فاصله داشته باشد.

پنل داخلی باید حداقل 2.13 متر (7 فوت) با زمین فاصله داشته باشد. همین‌طور از طرفین و بالا حداقل 15 سانتی‌متر دارای فضای خالی باشد.

 

2. ایمن سازی صفحه نصب یونیت

با استفاده از یک تراز، جای صفحه (پایه) پنل را با فاصله‌هایی که در نظر گرفته‌اید، تعیین کنید. سپس با استفاده از مته، رول پلاک و پیچ، صفحه را محکم به دیوار نصب کنید.

 

3. ایجاد حفره در دیوار برای عبور لوله و کابل‌ها

برای خارج کردن لوله تخلیه (Drainage Pipe)، کابل‌های سیگنال (Signal Cable) و لوله مبرد یا سردکننده (Refrigerant Pipe)، حفره‌ای با قطر 7.5 سانتی‌متر روی دیوار ایجاد کنید. دقت داشته باشید شیب لوله تخلیه رو به پایین باشد تا آب به‌خوبی تخلیه شود.

 

4. بررسی اتصالات الکتریکی

کاور پنل جلویی کولر را بردارید و از اتصال کابل‌های برق به پایانه‌های پیچ و همچنین از بابت مطابقتش با نمودارهای مربوط به کولر گازی‌تان، مطمئن شوید.

 

5. اتصال لوله‌ها

کابل‌ها و لوله‌ها را با چسب برق به یکدیگر محکم ببندید و از حفره به سمت بیرون خارج کنید. دقت داشته باشید لوله تخلیه آب در قسمت پایین باشد. با استفاده از دو آچار در جهت مخالف، لوله را به پنل داخلی محکم وصل کنید. همچنین از اتصال لوله تخلیه آب به پایه پنل داخلی مطمئن شوید.

 

6. تعیین موقعیت مناسب برای پنل خارجی

در ادامه آموزش نصب کولر گازی برای نصب پنل خارجی و کندانسور در فضای بیرون باید طبق مراحل زیر پیش بروید. پنل خارجی کولر گازی (کنداسور) باید به دور از گرما، گردوغبار و عبور و مرور افراد باشد.

همچنین برای عملکرد صحیح کنداسور، اطرافش باید حداقل 12 اینچ فضای خالی وجود داشته باشد. بعد از یافتن محل مناسب پایه‌های پنل را نصب کنید. بهتر است برای کاهش لرزش از زیرسازی لاستیکی استفاده کنید.

 

7. اتصال کابل برق

با توجه به نمودار سیم‌کشی دستگاه، از اتصال صحیح کابل‌های برق اطمینان پیدا کنید. پس از آن به کمک گیره، کابل‌ها را محکم ببندید و مطمئن شوید خطر از جا در رفتن و یا جدا شدن کابل‌ها از پنل وجود ندارد.پس از پایان نصب پنل بیرونی، نوبت به راه‌اندازی کولر می‌رسد که باید به این ترتیب عمل کنید:

 

8. خارج کردن هوا و رطوبت از لوله خنک‌کننده

برای این کار باید از پمپ خلا استفاده کنید. ابتدا درپوش‌ ها را بردارید و لوله پمپ خلا را به پورت سرویس وصل کنید. بعد از روشن کردن پمپ و رسیدن فشار به 10 میلی‌متر جیوه، پیچ تنظیم فشار پایین را ببندید و پمپ را خاموش کنید.

تمامی اتصالات شیرها را از نظر نشتی تست کنید. پس از اطمینان از عدم نشتی، پمپ را جدا کرده و پورت سرویس و دریچه‌ ها را در جای خود قرار دهید.

 

9. عملیات پایانی

با انجام این ریزه کاری‌ ها می‌توانید به کار نصب پایان بدهید؛ با استفاده از نوار عایق، مفصل لوله را کاملا بپیچید. همچنین لوله‌های بین پنل داخلی و خارجی را حتما عایق‌بندی کنید تا تعرق لوله به دیوار آسیب نزند. لوله را با دقت به دیوار متصل کنید.

فضاهای خالی حفره موجود در دیوار را با فوم پلی‌اورتان با دقت پر کنید. حتما یک پریز جداگانه و اختصاصی برای کولرتان در نظر بگیرید.

باید بدانید که در صورت کسب مهارت های اولیه در پایان دوره آموزش نصب و تعمیر کولر گازی از شما تست گرفته می شود که در صورت قبول شدن در آن یک مدرک معتبر جهت ورود به بازار کار داده خواهد شد.

 

آموزش تعمیر کولر گازی و عیب یابی آن

نکته ای که باید در رابطه با آموزش تعمیر کولر گازی یا اسپلیت بدانید این است که اگر می خواهید در این کار حرفه ای باشید و همه فوت و فن کار را یاد بگیرید، باید هم بخش مدار اسپلیت و هم بخش مکانیک آن را به خوبی و دقیق یاد بگیرید.

عیب یابی و تعمیر کولر گازی یا اسپلیت بخش مهمی از کار یک نصاب یا تعمیرکار حرفه ای است. در ابتدا شما حالت کلی و تئوری باید مشکلات الکتریکی سیستم های تهویه مطبوع را بدانید و همچنین علائم کلی کارکرد نامناسب یک کولر گازی یا اسپلیت یا هر نوع سیستم تهویه مطبوع دیگر را بتوانید تشخیص دهید.

در ادامه این بخش به برخی از مشکلاتی که ممکن است برای کولرهای گازی پیش بیاید و علائم کلی که نشانگر کارکرد نامناسب یک سیستم تهویه مطبوع هست را می توانید مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که تمامی این موارد به همراه آموزش کامل و عملی و به همراه دستگاه های موردنیاز در دوره آموزش تعمیر کولر گازی و اسپلیت به شما آموزش داده خواهد شد و این مطالب صرفا برای آشنایی دوستان علاقه مند به این حوزه می باشد.

 

مشکلات کولرهای گازی

مشکلات کولر های گازی می تواند شامل مشکلات الکتریکی و مشکلات مکانیکی کولر گازی باشد.

مشکلات الکتریکی: مشکلات الکتریکی این سیستم ها را اغلب باید با آمپرسنج، ولت سنج و چنین ابزارهایی چک کرد.

مشکلات مکانیکی: و مشکلات مکانیکی می تواند حاصل از شارژ نامناسب، مشکلات کویل ها و یا سیکل تبرید باشد.

علائم نشان دهنده کارکرد نامناسب دستگاه

علائم کلی که نشان دهنده کارکرد نامناسب سیستم هستند در لیست زیر آمده است:

 

سوپرهیت

سوپرهیت در واقع اختلاف دمای بین دمای تبخیر مبرد در اپراتور و دمای بخار تولید شده در خروجی اپراتور می باشد که برای جلوگیری از ورود احتمالی مایع به کمپرسور و اطمینان از تغذیه کمپرسور توسط بخار خالص باید در نظر گرفته شود.

توجه داشته باشیدکه مقدار سوپرهیت بیان گر میزان مایع در اوپراتور است و مقدار زیاد آن بیانگر کمبود مایع و مقدار کم آن بیان گر زیاد بودن مایع نسبت به ظرفیت تبخیر اپراتور است.

 

ساب کولینگ

ساب کولینگ نشان دهنده اختلاف دمای اشباع مایع مبرد در کندانسور و دمای مایع در خروجی کندانسور است. در شرایط عادی ساب کولینگ بین 4C تا 7C می باشد. ساب کولینگ زیاد نشان دهنده مقدار زیاد مایع مبرد در کندانسور است که معادل 12C می باشد. اگر ساب کولینگ 0 باشد نشانگر کمبود مایع در کندانسور است.

 

فشار کم یا low pressure

مقدار LP پایین نشاندهنده ناتوانی اواپراتور در تامین بخار لازم برای قسمت مکش کمپرسور می باشد و lP بالا نشان دهنده عدم توانایی کمپرسور در تامین ظرفیت لازم برای مکش بخار تولید توسط اواپراتور است.

مشکلات موتور الکتریکی کمپرسور

یکی دیگر از مشکلاتی پیش می آید و نیاز به یک متخصص برای تعمیر کولر گازی هست، این است که کمپرسورهایی که برای سیستم های های تبرید کوچک به کار می روند معمولا تک فاز هستند. این ها ممکن است به یکسری مشکلات الکتریکی دچار شوند که شایع ترین آنها مشکلات مقاومت آنهاست.

 

تفاوت کولر گازی های اینورتر و معمولی – مزایا و معایب

بزرگ ترین فرق بین کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر یا معمولی، در این است که موتور کولر گازی اینورتر دارای سرعت متغیر می باشد. این در حالی است که سرعت کمپرسور برای کولر گازی معمولی ثابت است.

دومین تفاوت مهمی که مشاهده می شود، این است که کولر گازی های اینورتر دارای مصرف برق بسیار کمتری نسبت به مدل های معمولی هستند.

سومین تفاوت در این است که تکنولوژی اینورتر در کولر گازی، موجب خنک کنندگی و گرمایش کارآمدتر و سریعتری نسبت به مدل معمولی کولر گازی می شود.

چهارمین فرق کولر گازی های اینورتر و معمولی، در میزان سر و صدای تولیدی آنهاست که در مدل های اینورتر، این مقدار بسیار کمتر می باشد.

پنجمین تفاوت به عدم وجود خازن و سیم پیچ استارت در داخل سیستم داخلی کولر گازی اینورتر برمی گردد.

و نهایتا آخرین تفاوت به عمر مفید کولر گازی شما مربوط بوده و حاکی از این است که نسبت به مدل های غیر اینورتر یا معمولی، کولر گازی های اینورتر دارای استهلاک کمتری بوده و عمر مفید بیشتری دارند.

 

تعمیر کولر گازی در منزل

تعمیر کولر گازی بوتان

تعمیر کولر گازی در منزل، اولویت مرکز تخصصی قاصدک سرویس ست و مشکل دستگاه شما هر چه که باشد، تکنسین آن را در منزل یا محل کارتان برطرف می‌کند.

کولرگازی از دو پنل خارجی و داخلی تشکیل شده است و هرگونه خرابی آن به یکی از این دو پنل بستگی دارد.

تکنسینی که به منزل یا محل کار شما مراجعه می‌کند، بعد از انجام پروسه عیب یابی، پنلی را که دچار خرابی شده است تعمیر می‌کند.

توصیه می‌شود که در صورت مشاهده کوچک ترین خرابی در دستگاه خود، از یک مرکز مجاز تعمیرات لوازم خانگی کمک بگیرید.

رسیدگی به موقع، از جدی شدن مشکل جلوگیری کرده، شما را متحمل پرداخت هزینه گزاف بابت تعمیرات نخواهد کرد.

ضمانت تعمیرات اسپلیت توسط قاصدک سرویس  چگونه است؟
تمامی خدماتی که از قاصدک سرویس دریافت می‌کنید، دارای ضمانت تعمیر 6 ماهه هستند. زمانی که کولرگازی شما توسط تکنسین قاصدک سرویس تعمیر می‌شود، اطلاعات تماس شما و خدماتی که دریافت کرده‌اید در سیستم ثبت خواهد شد.

در صورتی که مشکل دستگاه شما طی مدت 180 روز از زمان تعمیر مجددا بروز کرد، تکنسین دیگری به منزل یا محل کار شما اعزام شده، مشکل دستگاه‌تان را بدون دریافت هزینه برطرف خواهد کرد.

 

 

آیا قاصدک سرویس تمامی مشکلات کولر گازی شما را رفع می‌کند؟

بله. مشکل دستگاه شما هر چه که باشد، تکنسین‌های تعمیرکار کولر گازی در مجموعه قاصدک سرویس قادر به رفع آن هستند.

چنانچه پیشتر گفتیم، تعمیرکاران قاصدک سرویس همگی در زمینه تعمیر کولرگازی برندهای مختلف آموزش دیده اند.

بنابراین پروسه عیب یابی و تعمیر کولر شما طی زمان کوتاهی صورت گرفته، آرامش و هوای مطلوب به فضای خانه‌تان باز خواهد گشت.

در صورتی که کولرگازی شما خنک نمی‌کند، آبریزی دارد، روشن نمی‌شود یا ناگهان خاموش می‌شود، می‌توانید با مجموعه قاصدک سرویس تماس بگیرید.

هماهنگی‌ها جهت رفع مشکل کولرگازی شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن و مطابق با برنامه زمانی شما صورت خواهد گرفت.

به علاوه خدماتی که برای کولر گازی خود از قاصدک سرویس دریافت می کنید کیفیتی همسان با نمایندگی دارد.

 

 

تعمیر قطعات اسپلیت توسط قاصدک سرویس

اولویت مجموعه قاصدک سرویس همواره تعمیر قطعه معیوب بوده است. این امر به ویژه با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی موجود و قیمت بالای قطعات اهمیت زیادی دارد.

با این حال، اگر تعمیرکار کولرگازی نظر به تعویض قطعه معیوب داشته باشد، قاصدک سرویس قطعه مورد نظر را تامین خواهد کرد. لازم به ذکر است

تمامی قطعاتی که مجموعه در اختیار تکنسین قرار می‌دهد، از جمله ترموستات، ترمیستور، کمپرسور، اواپراتور، فیلتر هوا، فن و موتور فن، برد الکترونیکی یا هر قطعه دیگری که کولرگازی شما نیاز دارد، ارجینال هستند.

قاصدک سرویس کدام برندهای کولرگازی را تعمیر می‌کند؟

تمامی برندهای مطرح اسپلیت توسط تکنسین‌های قاصدک سرویس تعمیر می‌شوند. برندهای کولرگازی ال جی،

سامسونگ، جنرال، اجنرال، تراست، هایسنس، گری، توشیبا، تی سی ال، هیتاچی و بوش در مجموعه تخصصی قاصدک سرویس می‌توانند خدمات نصب، سرویس و تعمیر کولر گازی را دریافت کنند.

به منظور برخورداری از خدمات این مجموعه می‌توانید درخواست آنلاین خود را ثبت کنید یا با ما تماس بگیرید.

 

 

قطعات و مشکلات کولر گازی شما که قاصدکسرویس تعمیر می کند

مشکلات این دستگاه متنوع و بسیارند و دلایل متفاوتی دارند. مانند:

✔️  خنک نکردن

✔️  روشن نشدن دستگاه

✔️  از کار افتادن کمپرسور و روشن نشدن آن

✔️  خاموش شدن ناگهانی کولر

✔️  داغ کردن کمپرسور و توقف آن

✔️   کار نکردن فن کولر

✔️   آبریزش و چکه کردن پنل داخلی

در صورت بروز هر یک از مشکلات بالا در دستگاه شما، سریعا باید نسبت به تعمیر آن اقدام کنید تا از تشدید مشکل جلوگیری نمایید.

نگران نباشید، هر مشکلی که برای کولر گازی شما پیش آمده و موجب شده تا از کارکرد صحیح آن بی بهره بمانید، به صورت تضمینی توسط متخصصین مجرب ما قابل رفع است.

تمامی مدل های کولر از جمله اسپلیت، داکت اسپلیت، ایستاده، پنجره ای، سقفی و غیره در هر ظرفیتی که باشد توسط متخصصین ما تعمیر و سرویس خواهد شد.

در شرایط اقتصادی کنونی، برخلاف بسیاری که در همان ابتدای کار با تعویض قطعات دستگاه سعی در حل مشکل دارند، هزینه های تعمیر لوازم خانگی شما را افزایش نداده و به فکر جیب شما هم هستیم.

به کمک دانش، تجربه و مهارت بالای متخصصین خود، اولویت کار با تعمیر قطعات اصلی شماست و تنها در صورت عدم امکان تعمیر قطعه کولرتان، آن را با نسخه ارجینال تهیه شده از مراکز مجاز عوض می کنیم.

برخی از قعطاتی که تعمیر یا تعویض می شوند، عبارتند از:

  • ترموستات
  • ترمیستور
  • کمپرسور
  • اواپراتور
  • فیلتر هوا
  • فن و موتور فن
  • برد الکترونیکی

 

 

نعمیر کولر گازی بوتان

 

مراحل ثبت درخواست نصب و تعمیر کولر گازی و اسپلیت بوتان در سایت قاصدک سرویس

 

تعمیر کولرگازی

 

تلفن نمایندگی تعمیر کولر گازی بوتان در غرب تهران 

تعمیر کولر گازی بوتان در آیت الله کاشانی

 تعمیر کولر گازی بوتان در باغ فیض

 تعمیر کولر گازی بوتان بلوار فردوس

تعمیر کولر گازی بوتان آریا شهر

تعمیر کولر گازی بوتان جنت آباد

 تعمیر کولر گازی بوتان پونک

تعمیر کولر گازی بوتان صادقیه 

تعمیر کولر گازی بوتان اکباتان

تعمیر کولر گازی بوتان شهرک آپادانا

تعمیر کولر گازی بوتان شهرزیبا

تعمیر کولر گازی بوتان شهرک آزادی

تعمیر کولر گازی بوتان مرزداران

 تعمیر کولر گازی بوتان شهرآرا

 تعمیر کولر گازی بوتان پاتریس

تعمیر کولر گازی بوتان جلال آل احمد

تعمیر کولر گازی بوتان سردار جنگل

تعمیر کولر گازی بوتان شهرک راه آهن

 تعمیر کولر گازی بوتان میدان المپیک

021-56887829

021-28427994

09121541062

 

 

 تلفن نمایندگی تعمیر کولر گازی بوتان شمال تهران:

تعمیر کولر گازی بوتان لواسانات، تعمیر کولر گازی بوتان شمیرانات، تعمیر کولر گازی بوتان نیاوران،  تعمیر کولر گازی بوتان ولنجک، تعمیر کولر گازی بوتان الهیه، تعمیر کولر گازی بوتان تجریش،تعمیر کولر گازی بوتان شریعتی، 

تعمیر کولر گازی بوتان فرمانیه،تعمیر کولر گازی بوتان کامرانیه، تعمیر کولر گازی بوتان چیذر،  تعمیر کولر گازی بوتان زعفرانیه، تعمیر کولر گازی بوتان منظریه، 

تعمیر کولر گازی بوتان ازگل، تعمیر کولر گازی بوتان دربند، تعمیر کولر گازی بوتان دزاشیب، تعمیر کولر گازی بوتان محمودیه، تعمیر کولر گازی بوتان پل رومی،تعمیر کولر گازی بوتان پاسداران، تعمیر کولر گازی بوتان ظفر، تعمیر کولر گازی بوتان میرداماد، تعمیر کولر گازی بوتان جردن،  تعمیر کولر گازی بوتان دروس، 

تعمیر کولر گازی بوتان پارک وی،  تعمیر کولر گازی بوتان شهرک غرب، تعمیر کولر گازی بوتان سعادت آباد، تعمیر کولر گازی بوتان ملاصدرا

021-56887829

021-28427994

09121541062

 

 

تلفن نمایندگی تعمیر کولر گازی بوتان مرکز تهران:

تعمیر کولر گازی بوتان ستارخان، تعمیر کولر گازی بوتان اجنرال توحید، تعمیر کولر گازی بوتان جمهوری، تعمیر کولر گازی بوتان رودکی، تعمیر کولر گازی بوتان مرتضوی، تعمیر کولر گازی بوتان جیحون،

تعمیر کولر گازی بوتان آذربایجان، تعمیر کولر گازی بوتان انقلاب،تعمیر کولر گازی بوتان مهرآباد، تعمیر کولر گازی بوتان استاد معین، تعمیر کولر گازی بوتان جمالزاده، تعمیر کولر گازی بوتان کارگر

021-56887829

021-28427994

09121541062

 

سوالات متداول

 

01 : چگونه سفارش تعمیرات را ثبت کنم؟

به منظور ثبت سفارش می توانید با شماره 09121541062   تماس بگیرید و یا اینکه فرم درخواست اعزام کارشناسی را تکمیل نمایید. پس از ثبت اطلاعات، کارشناس مربوطه در کمتر از 60 دقیقه با شما تماس خواهد گرفت.

 

02: نمایندگی تعمیرات کولر گازی و اسپلیت در تهران کدام است ؟

قاصدک سرویس  به عنوان برند ثبت شده تمامی خدمات ارائه شده توسط این برند  دارای گارانتی می باشد. شمابرای ثبت گارانتی میتوانید به صفحه ثبت گارانتی مراجعه فرمایید. اعتبارسنجی از جمله مجوز رسمی اتحادیه های مربوطه، تحت نظارت سازمان اصناف ایران و دارای می باشد.

 

03: در صورتی که نسبت به تکنسین اعزامی رضایت نداشتم، چه اقدامی انجام دهم؟

آرامش و رضایت مشتری از اصول قاصدک  سرویس  می باشد. پس در صورتی که نسبت به رفتار و تخصص تکنسین، هرگونه ابهام انتقاد و یا اعتراضی داشتید تنها کافی است که با دفتر مرکزی تماس گرفته و این موضوع را با اپراتورهای ما در میان گذارید تا تیم پشتیبانی در لحظه به مشکل رسیدگی کنند.

 

04: خدمات صورت گرفته در تعمیرات چه مدت گارانتی دارد؟

تمامی قطعات تعویض شده توسط مجموعه قاصدک سرویس  شامل 6 ماه ضمانت می باشد. توجه داشته باشید قطعات زینتی مانند کشو و شیشه و قطعات لاستیکی مثل خرطومی شامل گارانتی نمی‌باشد.

 

05: در صورت بروز مجدد عیب آیا باید هزینه مجدد پرداخت کنم؟

خیر. در صورتی که در مدت گارانتی خدمات، عیب دستگاه مجددا تکرار شود، شما هیچگونه هزینه ای نباید پرداخت کنید.

 

09121541062