تعمیر کولرگازی اجنرال در شهریار و اندیشه

5/5 - (3 امتیاز)

نمایندگی کولرگازی اجنرال در شهریار و اندیشه

نمایندگی کولرگازی اجنرال در شهریار و اندیشه

 

شرکت اجنرال در سال 1936 در ژاپن تحت عنوان جنرال فوجیتسو فعالیت خود را آغاز نمود. فعالیت این شرکت در زمینه‌ی تولید تهویه مطبوع و کولرگازی، چهارده سال پس از شروع فعالیت این شرکت یعنی در سال 1360 شروع گردید. از اولین کولرهای گازی این شرکت می‌توان به کولرگازی پنجره‌ای اجنرال اشاره نمود که این کولرهای گازی، به دلیل کیفیت بالا، تکنولوژی بروز، قیمت مناسب و… نسبت به دوران خود، جای خود را در بازار جهانی کولرگازی، محکم نمود.

قاصدک سرویس به عنوان نمایندگی مجاز و رسمی تعمیر، نصب و سرویس کولرگازی اجنرال در شهریار و اندیشه، موظف ارائه‌ی خدمات به مشتریان این محصول ژاپنی می‌باشد. در صورت نیاز به تعمیر کولرگازی اجنرال، سرویس کولرگازی اجنرال، نصب کولرگازی اجنرال، شارژگاز کولرگازی اجنرال، عیب یابی کولرگازی اجنرال و… می‌توانید با شماره تماس 09121541062 تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را جهت ثبت سفارش، در سامانه‌ی قاصدک ثبت نمایید.

 

چرا کولرگازی اجنرال خنک نمی‌کند؟

خنک نکردن کولرگازی، دلایل مختلفی دارد که خوب است قبل از تماس گرفتن با یک کارشناس، آنهارا مورد بررسی قرار دهید. ابتدا فیلترهای کولرگازی خود را بررسی کنید زیرا کثیفی فیلتر کولرگازی سبب مسدود شدن جریان هوا می‌شود و درنتیجه محیط خنک نمی‌شود. اگر مشکل از فیلترها نبود، کویل‌هارا بررسی کنید زیرا کثیف بودن فیلترها سبب مختل شدن تبادل حرارت‌ها می‌شود و در نتیجه محیط خنک نمی‌شود.

یکی دیگر از عواملی که سبب خنک نکردن کولرگازی می‌شود که بسیار رایج است، کمبود سطح  گاز مبرد می‌باشد زیرا گاز مبرد، عمده‌ای از وظیفه‌ی خنک کردن گولرگازی را انجام می‌دهد و کاهش سطح این گاز در مولرگازی، سبب خنک نشدن محیط می‌شود. به علاوه ممکن است یخ زدگی لوله‌ها، نقص در سیستم تهویه و خرابی کمپرسور نیز باعث سرد نکردن کولرگازی شود. جهت عیب یابی کولرگازی و شارژ گاز کولرگازی، می‌توانید با شماره تماس 09121541062 تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را در سامانه‌ی نمایندگی کولرگازی اجنرال در شهریار و اندیشه ثبت نمایید.

 

 

چرا کولرگازی اجنرال بوی نامطلوبی می‌دهد؟

بوی نامطلوب در کولرگازی معمولا نشان دهنده‌ی وجود کثیفی در یونیت داخلی کولرگازی است برای مثال کولرهای گازی معمولا رطوبت بالایی دارند و احتمال وجود کپک و قارچ در یونت خارجی کولرگازی بسیار زیاد است و برای رفع این مورد باید هر دو یونت را با ضد عفونی کننده بشویید یا مثلا ممکن است تجمع گرد و غبار و کثیفی سبب ایجاد بوی نامطبوغ شود که باید تند تند کمپرسور را چک کنید و آن را تمیز نمایید.

علاوه بر موارد بالا، عوامل دیگری نیز برای بوی زیاد کولرگازی وجود دارد برای مثال از آنجایی که ممکن است فن یا کمپرسور را روغن کاری کنید، کولرگازی شما بوی روغن و گریس بگیرد یا اگر حیواناتی مانند پرنده‌ها، موش‌ها و… در کمپرسور کولرگازی شمالانه بساز، ممکن است کولرگازی شما دچار بوی بد زیادی شود که برای رفع آن باید کمپرسور را بشویید.

بوی بد کولرگازی معمولا با انجام سرویس‌های دوره‌ای رفع می‌شود زیرا که در این نوع خدمات، کمپرسور کولرگازی شسته می‌شود و قطعات با روغن‌های مناسب و به اندازه، روغن کاری می‌شود. جهت سرویس کولرگازی خود می‌توانید با شماره تماس 09121541062 تماس حاصل فرمایید و درخواست سرویس کولرگازی اجنرال در شهریار و اندیشه را ثبت کنید.

 

چرا کولرگازی اجنرال سر و صدای زیادی تولید می‌کند؟

سر و صدای کولرگازی ممکن است بسیار نگران کننده باشد و دلایل مختلفی وجود دارد که سبب این سر و صداها میشوند. برخی از این دلایل زیاد جدی نیستند و شما می‌توانید آنهارا در خانه رفع عیب کنید ولی برخی از آنها بسیار حساس هستند که باید توسط یک کارشناس حرفه‌ای مورد بررسی قرار گیرد. جهت عیب یابی کولرگازی خود و رفع صدای کولرگازی میتوانید با شماره تماس 09121541062 تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را در سامانه‌ی قاصدک سرویس ثبت فرمایید تا کارشناسان ما جهت تعمیر کولرگازی اجنرال در شهریار و یا اندیشه اقدام نمایند.

نشتی گاز، یکی از رایج ترین دلایل بروز خرابی در کولرگازی به ویژه سر و صدای آن است که این مورد باید توسط یک کارشناس کار بلد، مورد بررسی قرار گیرد. البته ممکن است کولرگازی شما به صورت تراز نصب نگردیده باشد پس حتما یونیت داخلی کولرگازی را مورد بررسی قرار دهید و پیچ و مهره‌های آن را نیز در کنار یونیت داخلی چک کنید.

ممکن است فن کولرگازی نیز مشکل داشته باشد برای مثال وجود خرابی در موتور فن کولرگازی سبب به وجود آمدن صدای جیر جیر یا وز وز در کولرگازی می‌شود یا عدم تعادل پره‌های فن کولرگازی سبب ایجاد ارتعاش و صدای غیر عادی می‌شود به علاوه اگر جسمی در فن کولرگازی گیر کرده باشد ممکن است صداهای غیر عادی زیادی بشنوید.

 

 

چرا کولرگازی اجنرال روشن نمی‌شود؟

اگر کولرگازی شما روشن نمی‌شود بهتر است یکسری از نکات را مورد بررسی قرار دهید. ابتدا فیوز برق کولرگازی و سیستم برق کشی آن را مانند کابل، دوشاخه، محافظ برق و… را مورد بررسی قرار دهید و حتما سیم کشی داخلی را نیز مورد بررسی قرار دهید زیرا ممکن است کولرگازی شما به دلیل عدم سوختگیی برخ داخلی، روشن نشود. اگر از سالم بودن سیم کشی و اتصالات برقی خود اطمینان حاصل کردید، شارژ کولرگازی را در دومین قدم چک نمایید.

کاهش سطح گاز در کولرگازی و یا نشتی گاز سبب روشن نشدن کولرگازی میشود. به علاوه حتما مطمئن شوید فیلتر کولرگازی شما تمیز است و هیچ مشکلی ندارد. در برخی از شرایط هم روشن نشدن کولرگازی میتواند نشان دهنده‌ی خرابی در ترموستات باشد یا ممکن است آن را به درستی تنظیم نکرده باشید البته اختلال در کمپرسور، موتور، فن گردش آب و یا برد الکترونیکی نیز میتواند سبب روشن نشدن کولرگازی شما شود.

شما میتوانید جهت ثبت سفارش برای تعمیر کولرگازی خود، شارژ گاز کولرگازی، عیب یابی و یا رفع عیب آن با شماره تماس 09121541062 تماس حاصل فرمایید و درخواست تعمیر خود را در سامانه‌ی قاصدک، ثبت نمایید. کارشناسان قاصدک سنتر آماده‌ی خدمات تعمیر و نصب کولرگازی اجنرال در شهریار و اندیشه می‌باشند.

 

چگونه باید کمپرسور کولرگازی اجنرال را بررسی و عیب یابی نماییم؟

کمپرسور، مهمترین قطعه‌ی کولرگازی می‌باشد و عملیات فشرده سازی گاز مبرد را انجام می‌دهد و آن را به گردش در می‌آورد. عیب یابی و بررسی کمپرسور کولرگازی بسیار مهم است زیرا در صورتی که کمپرسور کولرگازی خراب شده باشد یا خراب گردد، در برخی از مواقع هزینه‌ی تعمیر آن تقریبا با خرید یک کولرگازی دیگر برابری می‌کند. زمانی که کولرگازی شما به مشکل برخورده است، ابتدا مطابق با دستورات زیر، کپرسور را عیب یابی کنید.

جهت عیب یابی کمپرسور کولرگازی خود، ابتدا باید فشار کمپرسور را تست و مورد بررسی قرار دهید. جهت بررسی فشار کمپرسور  ابتدا کولرگازی را روشن کنید و با دمای متوسط به مدت 15 دقیقه به آن اجازه دهید کار کند. سپس دست خود را روی لوله‌ی رفت که به سمت کندانسور می‌رود، قرار دهید اگر فشار هوای خروجی قوی باشد طوری که به دستان شما فشار وارد کند، کمپرسور کولرگازی شما سالم است ولی اگر فشار مانند باد ضعیف باشد، نشانه‌ی ایراد در کمپرسور کولرگازی می‌باشد.

جهت عیب یابی کمپرسور خود، می‌توانید از آن تست آمپر نیز بگیرید. برای این مورد، باید آمپر سنج را به سیم پیچی کمپرسور متصل نمایید سپس کولر را روشن نمایید تا آمپر مصرفی کولرگازی شما ثبت گردد. آمپر ثبت شده را با مقدار آمپر درج شده‌ی کمپرسور مقایسه نمایید اگر این عدد بیشتر از عدد درج شده باشد یعنی کمپرسور شما خراب است.

یکی دیگر از راه‌های عیب یابی کولرگازی، تست اهمی سیم پیچی کمپرسور می‌باشد که طی این فرآیند باید ابتدا یک اهم متر تهیه نمایید. یکی از سیم های اهم متر را به یکی از پایه‌های کمپرسور و دیگری را به بنده‌ی کمپرسور متصل نمایید. اگر عدد نشان دهنده‌ی روی اهم متر، عددی بین یک الی پنج بود، یعنی سیم پیچی کمپرسور شما سالم است ولی اگر این عدد، صفر یا بی نهایت بود، سیم پیچی کمپرسور کولرگازی شما معیوب است.

همچنین می‌توانید کمپرسور خود را با برق مستقیم بررسی نمایید به عبارتی دیگر برای انجام این کار باید کمپرسور خود را با جریان برق مستقیم مورد بررسی قرار دهید که البته این روش ببهتر است توسط یک کارشناس بررسی شود و اگر خودتان انجام دهید ممکن است ناخواسته سبب سوختن کمپرسور و… شوید.

درصورتی که کمپرسور شما نیاز به تعمیر و یا عیب یابی دارد، بدون در نظر گرفتن موقیعت مکانی خود، در هر کجای تهران که باشید می‌توانید با شماره تماس 09121541062 درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان قاصدک، در کمتر از 24 ساعت برای تعمیر شما اقدام نمایند.

 

 

چرا کولرگازی اجنرال یخ زده است؟

  1. شایع ترین دلیل یخ زدن کولرگازی، کمبود سطح گاز فرئون در کولرگازی می‌باشد.
  2. عدم تنظیم درست ترموستات نیز سبب یخ زدن کولرگازی می‌شود جهت جلوگیری از این مشکل، ترموستات کولرگازی را بسیار پاییین تنظیم نکنید.
  3. گرفتگی لوله‌های گردش هوا و در برخی از شرایط گرفتگی فیلتر نیز سبب کند شدن جریان هوا و یا حتی قطع شدن آن و در نتیجه یخ زدن سیستم کولرگازی می‌شود.
  4. زمانی که کویل سرمایش کولرگازی آسیب دیده باشد، کولرگازی دیگر قادر به تولید سرما نخواهد بود.
  5. ممکن است نقض فنی یا هرگونه اختلالی در کمپرسور کولرگازی شما وجود داشته باشد زیرا وجود نقض فنی در کولرگازی سبب کاهش جریان هوا و در نتیجه یخ زدن می‌شود.
  6. نشتی گاز نیز یکی دیگر از عواملی است که حتما باید آن را بررسی نمایید. معمولا یکی از دلایل رایج یخ زدن کولرگازی، نشتی گاز است.

 

چرا کولرگازی اجنرال آب می‌دهد؟

کولرهای گازی معمولا به دلیل جمع آوری رطوبت هوا، آب می‌دهد و درصورتی که کولرگازی شما این عمل را انجام ندهد باید نگران شوید زیرا این فرآیند نشان دهنده‌ی سلامت کولرگازی است ولی زمانی که این آب دادن از قسمت‌های دیگری بجز لوله‌ی تخلیه باشد، باید نگران شوید. نشتی آب دار کولرگازی معمولا به دلایل مختلفی رخ می‌دهد برای مثال زمانی که لوله‌ی درین را به درستی جایگزاری نکرده باشید، کوللرگازی نشت خواهد کرد یا کاهش سطح مبرد در کولرگازی سبب نشتی آب می‌شود.

البته دلایل دیگری نیز می‌تواند باعث پدیدار شدن این مضوع شود برای مثال حتما سینی کولرگازی یا قاب ناودانی را بررسی کنید زیرا شکستگی این قطعه سبب نشتی آب در قسمت‌های مختلف کولرگازی می‌شود. عدم سرویس دوره‌ای کولرگازی، کثیفی فیلترهای کولرگازی، کثیفی کندانسور کولرگازی و… از دییگر عوامل موثر بر نشتی کولرگازی است.

جهت عیب یابی و رفع نشتی کولرگازی خود، می‌توانید درخواست تعمیر خود را با تماس گرفتن با شماره تماس 09121541062 در سامانه‌ی قاصدک ثبت فرمایید.

 

چگونه باید کولرگازی اجنرال را ریست کنیم؟

ریست کردن لوازم خانگی به طور کلی، به دو روش صورت می‌گیرد که باید یکی از آنهارا با توجه به مدل کولرگازی خود انجام دهید. این دو روش معمولا با قطع برق و دکمه‌ی ریست انجام می‌گیرد که رد ادامه به بررسی آنها به صورت کلی پرداخته ایم.

انجام عملیات ریست با دکمه‌ی ریست: کولرگازی‌ها عموما دارای یک دکمه‌ی ریست هستند و این دکمه در اکثر کولرگازی‌ها قرمز است و کلمه‌ی ریست در روی آنها و یا زیر آنها نوشته شده است. برای ریست کردن کولرگازی با این دکمه، ابتدا کولرگازی را خاموش نمایید و دکمه‌ی ریست را به مدت 3 الی 5 ثانیه، فشار دهید و پس از آن، میتوانید کولرگازی ریست شده‌ی خود را روشن نمایید.

انجام عملیات ریست با قطع برق: برخی کولرهای گازی هستند که دکمه‌ی ریست ندارند و برای ریست کردن آنها باید از جریان الکتریکی استفاده نمایید. برای ریست کردن کولرگازی خود با جریان برق باید ابتدا فیوز کولرگازی را قطع نمایید و سپس به مدت 2 الی 3 دقیقه صبر کنید سپس کولرگازی خود را روشن کنید.

 

 

چگونه باید طول عمر کولرگازی اجنرال را افزایش داهیم؟

دمای کولرگازی را روی یک عدد مناسب تنظیم نمایید: کولرگازی خود را معمولا روی یک دمای متعادل تنظیم کنید. زمانی که دمای کولرگازی شما معمولا پایین باشد، کولرگازی یخ می‌زند همچنین کمپرسور کولرگازی معمولا تحت فشار زیادی قرار می‌گیرد.

سرویس‌های دوره‌ای کولرگازی را حتما به صورت دوره‌ای انجام دهید: کولرهای گازی، خوب است به صورت دوره‌ای سرویس شوند. سرویس مرتب کولرگازی سبب افزایش کارکرد بهینه‌ی کولرگازی می‌شوند همچنین کولرگازی در بهترین شرایط خود قرار میگرد و دیر به دیر نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. طی سرویس دوره‌ای کولرگازی، معمولا کمپرسور، فیلتر، سطح گاز، برق، عیب یابی و… کولرگازی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

محل نصب کولرگازی باید به درستی و با فاصله‌ی مناسب باشد: محل نصب کولرگازی باید به صورت استاندار باشد و فاصله‌ی یونیت داخلی کولرگازی از بالا، پایین، چپ و راست مطابق با دفترچه راهنمای کولرگازی باشد. همچنین محل نصب کمپرسور کولرگازی نباید زیر نور خورشید باشد زیرا در اینصورت، کولرگازی هوای گرم منشتر خواهد کرد.

استفاده‌ی مناسب از کولرگازی: نحوه‌ی استفاده‌ی خود را بهینه نمایید برای مثال در مواقعی که به کولرگازی نیازی ندارید، آن را خاموش کنید همچنین روشن بودن بیش از حد کولرگازی سبب کاهش سطح مبرد در کولرگازی و فشار زیاد به کمپرسور می‌شود.

 

 

سرویس کولرگازی اجنرال و شارژگاز کولرگازی اجنرال

سرویس کولرگازی، یکی دیگر از خدماتی است که قاصدک سرویس به عنوان نماینده‌ی ارائه‌ی خدمات کولرگازی، آن را ارائه می‌کند. سرویس کولرگازی باید به صورت دوره‌ای و حداقل سالی یک بار انجام گیرد که عدم انجام آن، طی مدتی تبدیل به بروز ایراداتی در کولرگازی مانند عدم خنک کردن، خاموش شدن ناگهانی، باد گرم و… می‌شود همچنین علاوه برا یانکه سرویس کولرگازی سبب کاهش احتمال خرابی در کولرگازی می‌شود، سبب افزایش طول عمر و سالم ماندن قطعات کولرگازی می‌شود.

اولین قدم در سرویس کولرگازی، تمیز کردن آن است. کارشناس سرویس کولرگازی موظف به تمیز کردن فیلتر کولرگازی، پرده‌های داخلی پنل کولرگازی و کویل‌های یونت داخلی و خارجی می‌باشد. تمیز کردن این قطعات سبب رفت و بازگشت هوا به صورت منظم می‌شود در نتیجه هوای کولرگازی، گرم نخواهد شد و یا کولرگازی به صورت ناگهانی خاموش نخواهد شد.

یکی دیگر از مواردی که طی سرویس کولرگازی حتما باید مورد بررسی قرار بگیرد، تنظیمات و قطعات مهم کولرگازی است. اولین قطعه‌ای که معمولا باید مورد بررسی قرار گیرد، کمپرسور است زیرا این قطعه، از مهمترین قطعات کولرگازی است و سبب فشرده سازی گازی مبرد و در نهایت خنکی محیط شما می‌شود. درصورتی که این قطعه طی سرویس‌های مرتب مورد بررسی قرار گیرد، سبب کاهش مواردی مانند کاهش خنک کنندگی، روشن نشدن کولرگازی، لرزش یونیت خارجی کولرگازی، صداهای عجیب و… می‌شود.

به علاوه‌ی کمپرسور، قطعات دیگری نیز مورد بررسی کارشناسان قرار می‌گیرد برای مثال موتور فن و برد الکتریکی. این دو قطعه از مهمترین قطعات کولرگازی در کنار کمپرسور می‌باشد. وظیفه‌ی موتور کولرگازی، ایجاد گردش هوا در یونیت داخلی و خارجی می‌شود.

مهمترین بخشی که معمولا طی سرویس کولرگازی، باید توسط تکنسین مورد بررسی قرار گیرد، شارژگاز کولرگازی و چک کردن وجود نشتی در کولرگازی است. گازی که در کولرگازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، عموما با نام گاز مبرد شناخته می‌شود. این گاز، یک سیال است که با محیط زیست سازگار می‌باشد و به دلیل نقطه جوش پایین، به راحتی با دمای اتاق، گرمای اتاق را می‌گیرد از حالت سیال به گاز تبدیل می‌شود که طی این عملیات، سرمای خانه تامین می‌شود.

کاهش سطح این گاز در کولرگازی سبب گرم شدن باد کولرگازی، روشن نشدن کولرگازی، آسیب رسیدن به کمپرسور و… می‌شود همچنین نشتی گاز کولرگازی میتواند سبب بروز مشکلاتی مانند افزایش برق مصرفی، آسیب رسیدن به قطعات مختلف کولرگازی، کاهش بازده کولرگازی و… می‌شود.

جهت ثبت سفارش برای درخواست سرویس کولرگازی، شارژگاز کولرگازی، عیب یابی کولرگازی و… میتوانید با شماره تماس 09121541062 تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را در سامانه‌ی قاصدک، ثبت فرمایید.

 

 

سوالات متداول:

  • چگونه سفارش تعمیرات را ثبت کنم؟

به منظور ثبت سفارش می توانید با شماره 09121541062 تماس بگیرید و اطلاعات خود را در سامانه‌ی قاصدک سرویس ثبت فرمایید.

 

  • در صورتی که نسبت به تکنسین اعزامی رضایت نداشتم، چه اقدامی انجام دهم؟

آرامش و رضایت مشتری از اصول قاصدک سرویس می باشد. پس در صورتی که نسبت به رفتار و تخصص تکنسین، هرگونه ابهام انتقاد و یا اعتراضی داشتید تنها کافی است که با دفتر مرکزی تماس گرفته و این موضوع را با اپراتورهای ما در میان گذارید تا تیم پشتیبانی در لحظه به مشکل رسیدگی کنند.

 

  • هزینه‌ی نصب کولرگازی اجنرال و یا هزینه‌ی تعمیر کولرگازی اجنرال، به چه صورت است؟

هزینه‌ی تعمیر کولرگازی گاسونیک و نصب آن، به عوامل مختلفی بستگی دارد و جهت اطمینان شما، کارشناس قبل از مراجعه، هزینه‌هارا به شما، اعلام می‌کنند.

 

کلمات کلیدی مرتبط:

نمایندگی کولرگازی اجنرال در اندیشه، نمایندگی کولرگازی اجنرال در شهریار، تعمیر کولرگازی اجنرال در شهریار، تعمیر کولرگازی اجنرال در اندیشه، سرویس کولرگازی در شهریار، سرویس کولرگازی در اندیشه، تعمیر کولرگازی اجنرال، سرویس کولرگازی اجنرال، نصب کولرگازی اجنرال در شهریار، نصب کولرگازی اجنرال در اندیشه، نصب کولرگازی اجنرال، شارژگاز کولرگازی اجنرال در شهریار، شارژگاز کولرگازی اجنرال در اندیشه، شارژگاز کولرگازی اجنرال

09121541062